Ölümle tehdit etmişti, tutuksuz yargılanacakfeatured


Kendisinden ayrılıp, nişanlanan kadını hem darp ettiği hem de öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mağusa’da sakin C.N., teminatla serbest bırakıldı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Kendisinden ayrılıp, nişanlanan kadını hem darp ettiği hem de öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mağusa’da sakin C.N., teminatla serbest bırakıldı.

“Şiddet kullanma tehdidi”, “Darp” ve “Elektronik Haberleşme Yasasına aykırı hareket” suçlarından tutuklanan zanlı C.N., bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 2024 yılı Mart-Mayıs ayları içerisinde Gazimağusa’da sakin zanlı C.N.’nin kız arkadaşı olan C.U.’yu kendisinden ayrılmak istediği gerekçesi ile kendisi ile birlikteliğinin devam etmesi için “Eğer nişanlından ayrılmazsan hem seni sonra da kendimi vuracağım” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti.

Kuşak, “Zanlı, müştekiyi eli ile göğsünden itip yüzüne tokat atıp darp etmiş ve WhatsApp uygulaması üzerinden defalarca C.U.’ya ‘Eğer benimle birlikte olmazsan senin görüntülerini ve fotoğraflarını ailene atacam ailenden birini öldürecem ya da birini bulup gönderip öldürtecem’ tarzı mesajlar atarak Elektronik Haberleşme Yasasına aykırı harekette bulunmuştur.” ifadelerini kullandı.

Kuşak, zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 400 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
Ölümle tehdit etmişti, tutuksuz yargılanacak

Yorumlar kapalı.