Olay anına ilişkin kamera kayıtları incelenecekfeaturedEvin küçük oğlunu önce darp edip, ardından göğsünden bıçaklamakla suçlanan baba ve büyük oğlun tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

 Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde evin küçük oğlunu önce darp edip, ardından göğsünden bıçaklamakla suçlanan baba ve büyük oğlun tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Olay sonrası göğsünden bıçaklanan küçük oğul kaldırıldığı hastanede gördüğü tedavinin ardından taburcu edilirken, baba ve ağabeyi tutuklanmıştı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak Polis çavuşu Mustafa Özmüezzin’i dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, 10 Kasım 2023 tarihinde, saat 11.15’te Küçük Kaymaklı bölgesinde, kalmakta oldukları ikametgahın ön kısımda, aralarında yaşanan tartışma sonucu zanlıların bir taraf olup, eve gelmesini istemedikleri gerekçesiyle A.O.’nun vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiklerini, S.O.’nun bu esnada A.O.’un başına bıçakla vurduğunu, O.O.’un ise bıçakla A.O.’yu koltuk altından yaraladığını mahkemeye aktardı.

Özmüezzin, zanlıların olay yerinde yakalandığını, A.O.’nun kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olduğunu belirtti.

Özmüezzin, olayda kullanılan çakı ve bıçağın emare alındığını, iki öğrencinin kaydettiği olay anı kamera görüntüleri ile çevredeki kamera görüntülerinin inceleneceğini anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Özmüezzin, zanlıların aleyhinde 8 gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
Olay anına ilişkin kamera kayıtları incelenecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir