Oğuz: Devletin bekasının korunması önemlidirfeatured


İçişleri Bakanı Dursun Oğuz SANKON (Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ile ASATUF ( Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu ) Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve beraberindeki heyeti kabul etti.

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz kabulde yaptığı konuşmada, SANKON ile ASATUF’un ziyareti nedeniyle memnuniyet duyduğunu belirterek KKTC’nin tanınmasını önemsediklerini ve bu minvalde yürütülecek çalışmaları önemsedikleri söyledi.

Bakan Oğuz KKTC bayrağının ilelebet dalgalanması için çalışmanın önemine dikkat çekerek, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye her türlü desteği ve imkanı sağladığını belirtti.

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Dünyasının desteği ile birlikte devletin bekasının korunmasının önemine vurgu yapan Bakan Oğuz, KKTC’nin altyapısının daha da güçlenebilmesi için yapılacak çalışmaların önemli olduğuna dikkat çekti. Oğuz, bu doğrultuda bakanlık olarak tüm paydaşlarla birlikte hazır olduklarını kaydetti.

Bakan Oğuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından söz alan SANKON ve ASATUF yetkilileri KKTC’yi ziyaret etmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın KKTC’nin bağımsızlığı için yaptıkları unutulmaz onu vurgulayarak KKTC’nin bağımsızlığını korumak ve dünya ülkelerine tanıtılması için çaba harcayacaklarını ifade ettiler.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Oğuz: Devletin bekasının korunması önemlidir

Yorumlar kapalı.