Öğrencisini yumrukladıfeatured


Emine UYSAL ÇALUDA

Minareliköy’de bulunan Şht. Mehmet Eray İlkokulunda öğretmenlik yapan olan zanlı H.U. aynı okulun 5. sınıfında öğrenim görmekte olan A.Ş isimli çocuğun yüzüne tokat atıp, yumruk vurarak, ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp” suçundan tutuklanan zanlı H.U (E-46) bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 17.05.2024 tarihinde saat 10:00 raddelerinde Minareliköyde bulunan Şht. Mehmet Eray İlkokulunda öğretmenlik yapmakta olan zanlı H.U’nun aynı okulun 5. sınıfında öğrenim görmekte olan A.Ş.’nin, okulda öğrenim görmekte olan A.Z’yi darp ettiği için yüzüne tokat atıp yumruk vurarak adı edileni ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

Kuşak, öğretmen olan zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Kuşak, “Mesele ile ilgili olarak 14 kişiden görgü tanığı olarak ifade temin edilmiştir. Zanlı 21.09.2018 tarihinde yine bir öğrenci okulda olduğu sırada darp etmiş ancak mesele daha ileri götürülmemiştir” ifadesini kullandı.

Kuşak, zanlıya işlemiş olduğu suç ile ilgili yazılı dava tebliği yapıldığını ancak davasını kabul etmediğini söyledi.

Kuşak, zanlının KKTC vatandaşı ve öğretmen olduğunu belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakti teminat yatırması, iki kefilin 300 biner TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

2
mutlu
Mutlu
9
alk_
Alkış
8
_zg_n
Üzgün
5
_a_rm_
Şaşırmış
Öğrencisini yumrukladı

Yorumlar kapalı.