Oğlunu öldürmeye çalıştı: “Psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu”featured


9 yaşındaki öz evladını öldürmeye teşebbüs eden annenin akıl hastası olup olmadığı kontrol edilecek…

Emine Uysal Çaluda

Lefkoşa’da, Marmara Bölgesi’ndeki evinde 41 yaşındaki N.Y isimli kadın ‘psikolojisi bozulduğu’ gerekçesi ile planlayarak, bir gün önce Girne’de kalmış olduğu oteldeki bornoz üzerinden almış olduğu 150 cm uzunluğundaki bornoz kuşağı ile henüz 9 yaşındaki oğlunun boğazını sıkıp öldürmeye çalıştı.

Zanlı bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Polis memuru Emrah Turgal’ın mahkemeye verdiği bilgiye göre zanlının eşine ve çevrede bulunan komşusuna yaptığı ilk sözlü beyanda “oğlumuzu öldürdüm, boğdum öldürdüm” şeklinde oldu. Kadının olay mahalline giden polis ekibine de ilk beyanatı da “psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu” oldu.

9 Haziran Pazar günü meydana gelen olaydan hemen sonra zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ifade eden Turgal, üzerinde şüpheli leke bulunan halı ve zanlının, müştekinin boğazını sıkarken kullandığı bornoz kuşağın emare olarak alındığını kaydetti.

Zanlı kadının gönüllü ifade verdiğini belirten polis memuru, 9 yaşındaki çocuğun bugün Lefkoşa Devlet Hastanesi acil servisindeki muayenesine müteakip taburcu edildiğini söyledi.

Turgal, meselenin tahkikatının yeni başladığını, alınacak ifadeler olduğunu ve meselenin ciddi ve toplum içerisinde infial yaratan bir mesele olduğuna dikkat çekerek, zanlının işlemiş olduğu suç ile alakalı olarak cezai ehliyetinin olup olmadığının öğrenilmesi amacıyla Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Polis bu çerçevede zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi uygun buldu.

1
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
10
_a_rm_
Şaşırmış
Oğlunu öldürmeye çalıştı: “Psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu”

Yorumlar kapalı.