“Nişanlından ayrılmazsan seni ve kendimi vuracam”featured


Mağusa’da sakin C.N, kendisinden ayrılıp, nişanlanan kadını hem darp ettiği hem de öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Mağusa’da sakin C.N, kendisinden ayrılıp, nişanlanan kadını hem darp ettiği hem de öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Şiddet Kullanma Tehdidi”, “Darp” ve “Elektronik Haberleşme Yasasına Aykırı Hareket” suçlarından tutuklanan zanlı C.N bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 2024 yılı Mart-Mayıs ayları içerisinde Gazimağusa’da sakin zanlı C.N.’nin kız arkadaşı olan C.U’nun kendisinden ayrılmak istediği gerekçesi ile kendisi ile birlikteliğinin devam etmesi için “Eğer nişanlından ayrılmazsan hem seni sonra da kendimi vuracam” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti.

Kuşak, “Zanlı, müştekiyi eli ile göğsünden itip yüzüne tokat atıp darp etmiş ve WhatsApp uygulaması üzerinden defalarca C.U.’a ‘Eğer benimle birlikte olmazsan senin görüntülerini ve fotoğraflarını ailene atacam ailenden birini öldürecem ya da birini bulup gönderip öldürtecem’ tarzı mesajlar atarak elektronik haberleşme yasasına aykırı harekette bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

Kuşak, müştekinin vermiş olduğu ifadede birçok iddia olduğunu söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

3
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
“Nişanlından ayrılmazsan seni ve kendimi vuracam”

Yorumlar kapalı.