Önce yaraladı, sonra tehdit ettifeatured


Elmas TOKAY

Girne’de 24 Ağustos 2016 tarihinde, borcunu ödemediği gerekçesiyle Ozan Sarı’yı bıçakla kolundan yaralayan Caner Köklüoğlu, bununla da yetinmeyip telefonla tehdit mesajları atınca kendini polis karakolunda buldu.

“Yaralama, kanunsuz bıçak taşıma ve telefonda tacizlik” suçlarından tutuklanan Köklüoğlu, hakkındaki polis soruşturması tamamlandığı için dün Girne’de teminata bağlanılmak üzere mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin bağladığı teminat şartlarını yerine getiremeyen Köklüoğlu, cezaevine gönderildi.

Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına hazır bulunan Savcı Mustafa Atakara, Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mahmut Borucu’yu tanık olarak dinletti.

Borucu, zanlı Köklüoğlu’nun “yaralama, kanunsuz bıçak taşıma ve telefonda tacizlik” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını ve zanlının KKTC vatandaşı olduğunu kaydeden Borucu, zanlının methaldar oluğu yaralama suçunun 3 yıla kadar hapislik cezası öngördüğüne dikkat çekti. Borucu, zanlının davalarına hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökan Asafoğulları ise meselenin ciddiyetine dikkat çekerek, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışının yasaklanması, kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına emir verdi. Asafoğulları ayrıca, zanlı Köklüoğlu için KKTC vatandaşı muteber iki kişinin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması emrini verdi.

Ancak Köklüoğlu, teminat şartlarını yerine getiremediği için Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Önce yaraladı, sonra tehdit etti

Yorumlar kapalı.