Namı diğer “Polo” cezaevine gönderildifeatured


Alayköy’de üç gram sentetik uyuşturucuyla yakalanan E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) teminat duruşmasına çıkarıldı

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de üç gram sentetik uyuşturucuyla yakalanan E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) teminat duruşmasına çıkarıldı.
33 sabıkasından 15’i uyuşturucu suçu olan ve cezaevinden yine uyuşturucu suçundan geçtiğimiz Aralık ayında tahliye olan Polo lakaplı E.T (E-46), yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.
“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Sentetik Cannabinoid) Alma ve Tasarruf” suçundan tutuklanan zanlı E.T (E-46) ve zanlı 2 C.B. (K-35) bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 10.06.2024 tarihinde Alayköy’de zanlı 1 E.T ile aracında yolcu olarak bulunan zanlı C.B’nin Atatürk Caddesi’ne giriş yapacakları esnada Narkotik polisini fark edip, araçla geri geri gidip, bir araca çarptıktan sonra caddeye çıkıp ilerlediklerini ve kaçmak isterken araçlarının durdurulduğunu belirtti.
Sakallı, zanlıların araçtan attıkları üç paket halinde üç gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare alındığını kaydetti.
Her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandığını belirten Sakallı, E.T’nin aleyhinde 9 Haziran’da 5 gram alma ve tasarruf, zanlı 2’ye ise 2 gram 712 miligram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan dava getirildiğini kaydetti.
Sakallı, 33 ayrı sabıkasından 15’i uyuşturucu suçu olan ve cezaevinden yine uyuşturucu suçundan geçtiğimiz Aralık ayında tahliye olan Polo lakaplı E.T’nin iki ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesini, diğer zanlının tutuksuz yargılanmasını talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlı E.T’nin iki ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine, diğer zanlının ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 400 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Namı diğer “Polo” cezaevine gönderildi

Yorumlar kapalı.