Müzakerelerin en kritik zamanıfeatured


Fileleftheros ve diğer gazeteler, Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis’in dün “1974 Esirleri Parkı” açılış törenine katıldığını ve burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Cumhurşyeti Başkanı Nikos Anastasiadis arasında gerçekleştirilen çözüm müzakerelerinin “kritik zamanda bulunduğunu” söylediğini yazdılar.

Habere göre Hristodulidis konuşmasında ayrıca, “müzakerelerin bu yoğunlaştırılmış faslının kritik ve belirleyici olduğunu ve sonuçlarının, sürecin nasıl ilerleyeceğini büyük oranda belirleyeceğini” vurguladı.

Aanastasiadis’e tepkiler sürüyor

Öte yandan Nikos Anastasiadis’in çözüm müzakerelerindeki tutumuna yönelik eleştiriler ve “karartma iddiaları” Kıbrıs Rum siyasi partilerince dün yeniden gündeme getirildi.

Fileleftheros gazetesi bir diğer haberinde, DİKO’dan yapılan açıklamada, Anastasiadis’in müzakere tutanaklarının partilere açık olduğu şeklindeki dünkü söyleminin ardından Başkanlık Sarayı’na bir heyet gönderileceği ve tutanakların talep edileceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Anastasiadis’e, Ulusal Konsey’de ele alınmadan önce Akıncı’yla hiçbir ortak açıklamaya imza atmaması çağrısında bulunuldu.

Gazete, EDEK, Vatandaşlar İttifakı, Dayanışma Hareketi ve ELAM partilerinin de açıklamalarında Anastasiadis’e bilindik eleştirilerini yönettiklerini yazdı.

Öte yandan hükümet partisi DİSİ’den yapılan açıklamada ise Anastasiadis’e yöneltilen karartma uyguladığı şeklindeki eleştirilerin haksız olduğu vurgusunda bulunuldu.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Müzakerelerin en kritik zamanı

Yorumlar kapalı.