Mormenekşe ile Geçitkale birbirine girdi!featured


AKSA Birinci Lig’in 23. Haftasının en kritik maçında Mormenekşe ile Geçitkale 3-3 berabere kalırken maçta 2 de kırmızı kart çıktı.

Son derece gergin geçen 90 dakika sonrasında tribünlerde yaşanan olaylar güne damga vurdu. Maç sonrasında önce Geçitkale, daha sonra da Mormenekşe tarafı birbirlerini suçlayıcı açıklamalarda bulundular. Karşılıklı açıklamalar şöyle;

Geçitkale’nin açıklaması;

“Mormenekşe’de rezalet”

Bugün oynadığımız 23. Hafta maçında maalesef kesinlikle kabul etmeyeceğimiz olayların yaşandığını tüm basın mensuplarına ve futbol camiasına bildirmek zorundayız.

Özellikle play-out ve düşme hattını çok yakından ilgilendiren bir karşılaşmada bu olayların yaşanması asla kabul edilemez. Kendi içinde bölünmüş ve futbolun dostça bir müsabakadan ibaret olduğunu unutan köklü bir kulübün sırf 3 puan uğruna düştüğü bu halleri görmek maalesef bizi derinden yaralıyor. Gerek maç öncesi, gerek maç içerisinde ve gerek maç sonrasında özellikle genç arkadaşlarımıza, çocuklarımıza yapılan bu çirkefçe saldırıyı asla kabul etmiyoruz.

Eminiz ki Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu bu olayın takibini yapıp gerekli adımları atacaktır. Tekrardan üstüne basarak söylüyoruz ki futbol bir oyundan ibarettir.

Mormenekşe’nin açıklaması

“Yavuz hırsız ev sahibini bastırır”

17 Mart 2024 Pazar günü oynadığımız Geçitkale maçından sonra Geçitkale Spor Kulübü’nün yaptığı mesnetsiz ve hadsiz açıklamaları büyük bir üzüntü ile okuduk. Yapılan bu çirkin açıklamada kulübümüze hadsiz yakıştırmalar yapıldığı gibi 1952 yılında kurulan ve o günden beridir ülke futboluna çok büyük hizmetler sunmuş kulübümüzün büyüklüğü unutulmaktadır.

Kulübümüz kurulduğu günden itibaren birçok şampiyonluklar olmak üzere kupa finalleri yaşamış, ülke futboluna birçok değerli futbolcular kazandırmış ve bununla birlikte Kıbrıs Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bundan dolayı kulübümüze bölünmüş damgası vurmak onların haddi bile olamaz.
Maçta yaşanan olaylar maça gelen herkesin gözü önünde cereyan etmiştir. Özellikle Geçitkale’nin kazandığı her golden sonra taraftarlarımıza yapılan tahrik edici sözler ve hakaretler orada olan herkes tarafından duyulmuş ve görülmüştür. Bununla beraber Geçitkale taraftarları tarafından maç içerisinde gerek sahaya gerekse taraftarlarımıza cam şişeler olmak üzere birçok yabancı madde atılmış ve bu atılan yabancı maddeler kulübümüz futbolcularından Celal Gullet’in akrabasına isabet etmiş ve kendisi ambulans ile hastaneye kaldırılmıştır.

Yaşanan tüm bu olaylar içerisinde kendilerini mağdur gösterip yaşananların tüm sorumluluğunu kulübümüze atmaya çalışmak tamamen “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” misali davranmaktır. Bundan dolayı gerek yaşanan olaylardan dolayı gerekse Geçitkale spor kulübünün yaptığı ahlaksız açıklamalardan dolayı kendilerini şiddetle kınar, tüm yasal haklarımızı her türlü mercilerde arayacağımızı kamuoyuna bildiririz.

4
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
12
_zg_n
Üzgün
5
_a_rm_
Şaşırmış
Mormenekşe ile Geçitkale birbirine girdi!

Yorumlar kapalı.