Miniklerin emekleri sergilenecekfeatured


Kale Inner Wheel Kulübü’nün ‘Çocuklara bir dokunuş’ kurslarında üretilenler sergilenecek

 

Kale Inner Wheel Kulübü tarafından çocuklar için başlatılan ‘Çocuklara bir dokunuş’ etkinliği tamamlandı. Düzenlenen etkinliklerde çocukların üretimleri KTÖS binasında sergilenecek.
‘Çocuklara bir dokunuş’ adıyla geçtiğimiz yıl Eylül ayında 6-12 yaş grubu çocuklar için başlatılan projelerin sonuna gelindiği açıklandı.

Üretilenler sergilenecek

Kale Inner Wheel Kulübü’nden yapılan açıklamada İş Kadınları Derneği’nde çocuklara yönelik tiyatro, seramik ve mandala kurslarının verildiği bilgisi aktarıldı. Kursların çocukların, yaratıcılıklarının ve düşüncelerini eyleme dönüştürmelerinin geliştirilmesi, sosyalleşmelerinin sağlanması, kişilik kazanmalarına yardımcı olunması, kendilerini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi, sanatla tanışması ve çocuklara özgüven kazandırılması amaçlarıyla düzenlediği belirtilen açıklamada üretilen çalışmaların 23 Şubat Cuma günü KTÖS Konferans Salonu’nda saat 15.00-17.00 saatleri arasında sergileneceği duyuruldu.

“Proje örnek olsun”

Açıklamada, işbirliği içinde tamamlanan ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ projesinin, küçük ölçekli bir örnek olması ve daha büyük ölçekli projelerin yapılmasına örnek teşkil etmesi bakımından büyük önem taşıdığı ifade edildi.
Kale Inner Wheel Kulübü Başkanı Nilüfer Nailer, konuya dair yaptığı açıklamada , amaçlarının çocukların hayatlarına olumlu yönde bir dokunuş yaparak daha mutlu ve başarılı nesiller yetişmesinin sağlanmasına katkı koymak olduğunu dile getirdi. Nailer, bu projenin ve benzerlerinin gelecek nesillerin ve toplumun varlığı için büyük önem arz ettiğini kaydetti.
Nailer, Kale Inner Wheel Kulübü’nün farklı projelerle çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Miniklerin emekleri sergilenecek

Yorumlar kapalı.