Metin Uca hayatını kaybettifeaturedKocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden yazar ve sunucu Metin Uca hayatını kaybetti.

Yoğun bakımda tedavisi süren tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca, 62 yaşında hayatını kaybetti.

Uca’nın ölüm haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, x platformu üzerinden “Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor” ifadeleriyle duyurdu.

Metin Uca,Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken fenalaşınca kaza yapmış ve kaldırıldığı hastanede boyun şah damarının tıkalı olduğu anlaşılınca apar topar ameliyat olmuştu. Sağlık durumu iyiye gittiği ve önceki gün taburcu edilmesi planlanan Uca, yeniden fenalaşmıştı. Operasyona alınan ünlü isim, entübe edilmişti.

Metin Uca kimdir?

Sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Metin Uca,13 Kasım 1961, İstanbul’da doğdu.

Babası Hakkarili, annesi Söğüt, Bilecikli olan Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı.

1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başlayan ve 1989 yılında TRT’ye geçen Metin Uca, daha sonra televizyon kuruluşlarında kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

1999-2003 yılları arasında Türkiye’nin en özgün ve eğlenceli sabah haber şovu Günaydın Türkiye’yi Star ekranlarında sundu. 700 bölüm yayınlanan Passaparola ve TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programların sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer alan Uca, Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, ATV ve Star TV gibi kanallarda çalışmalarını sürdürdü.

Uca, 3 Şubat 2022 tarihinde, İstanbul havalimanında “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” suçundan gözaltına alındı.

Bekar olan Metin Uca’nın çocuğu da bulunmuyor.

1
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Metin Uca hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir