Mesda, teminatla serbest bırakıldıfeatured


Emine UYSAL

Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’nda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye araçla geçiş yaptığı esnada üzerinde üç adet, evinde yapılan aramada da iki adet extacy hapla bulunan zanlı Hasan Mesda, teminatla serbest bırakıldı. Mesda’yla aynı araçta bulunduğu için gözaltına alınarak tutuklanan Serdar Keskin’in ise suçsuz olduğu anlaşıldı ve mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hasan Mesda dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Eylül’de, saat 23.25’te, Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısında, GKRY bölgesinden KKTC’ye araçla geçiş yapan Hasan Mesda’nın polis tarafından kontrol maksadıyla durdurulması üzerine, araçtan indiği sırada sağ cebinden “MDMA” türü 2 adet bütün, 2 adet yarım uyuşturucu hapları yere attığını anlattı.

Hasan Mesda’nın evinde yapılan aramada iki adet kırmızı renk hap bulunduğunu belirten Sevinç, soruşturmasını tamamlandığını söyleyerek, zanlının uygun bir teminata bağlanılmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yurtdışı çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 4 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mesda, teminatla serbest bırakıldı

Yorumlar kapalı.