Melekler adaya indifeaturedŞükrü BURAĞAN

Türkiye Kadınlar Süper Ligi için iddialı bir kadro kuran Yakın Doğu Üniversitesi-Basketbolu Geliştirenler Derneği (YDÜ-BGD), bu kapsamda transfer ettiği 3 oyuncusunu Kıbrıs’a getirdi. Türk kadın basketbolunda başarılı performansları ile bilinen Merve Aydın, Gizem Başaran ve Duygu Fırat, sağlık kontrolünden geçirildi.

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Murat Tüzünkan ve yönetici Yunus Demir’in yer aldığı kontrollerin ardından 3 sporcu gazetemize açıklamalarda bulundu.

Duygu Fırat: Kıbrıs’ın takımıyız, maçlarımız burada oynanmalı

Sözü ilk alan isim olan Duygu Fırat, Rio Olimpiyatları’nda yer alan Bahar Çağlar ve Olcay Çakır’ın da gelmesi ile Türk oyuncu kadrosunun tamamlanacağına işaret ederek, yabancıların da gelmesi ile çok iyi işler yapacaklarına inandığını ifade etti.

Eurocup’a katılmak için ön elemede eşleştikleri İstanbul Üniversitesi’ni elemeleri gerektiğine işaret eden Duygu Fırat, bu konuda tüm gereken özen ve konsantrasyonu teknik heyetle birlikte gösterdiklerinin altını çizdi.

YDÜ-BGD’nin Kıbrıs’ın takımı olduğuna dikkat çeken başarılı basketbolcu, maçların da Kıbrıs’ta oynanması gerektiğine vurgu yaptı.

Gizem Başaran: Her iki kulvarda da hedef şampiyonluk

YDÜ ile BGD’nin birleşmenin çok iyi bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Gizem Başaran ise, genç ve yetenekli oyunculara sahip olduklarının üzerinde durdu.

Gizem Başaran, hem lig hem Eurocup’ta hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söylerken, 6 Ekim’de oynayacakları ön eleme maçı ile Avrupa’da ilerlemeye başlayacaklarını dile getirdi.

Merve Aydın: Lefkoşa’nın heyecanını paylaşmak güzel bir duygu

Takıma katılan bir diğer isim Merve Aydın ise yeni bir yapılanma olduğuna işaret ederek, bu yapılanmanın ortaya çıkardığı hedefin şampiyonluk olduğunu aktardı.

Merve Aydın, bu hedef doğrultusunda her bireyin katkısının ciddi önemi olduğu düşüncesini paylaşan Merve Aydın, zorlu ve uzun maratonda üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdi.

Yetenekli basketbolcu sözlerinin sonunda “Lefkoşa şehrinin bu heyecanını paylaşmak çok güzel bir duygu” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Melekler adaya indi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir