Maviş: Nazım Bey iddialarını kanıtlasınfeatured


Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun KIBRIS TV’de dün yaptığı açıklamalara yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

KTÖS Genel Sekreteri Maviş, Bakan Çavuşoğlu’nun sendikalar ile Yüksek Mahkeme Mukayyitliğinin iş birliği içerisinde olduğunu öne sürmesine işaret ederek, Çavuşoğlu’nun iddialarını kanıtlamasını istedi.

Maviş, “Nazım Bey iddialarını kanıtlayamıyorsa, bugünden itibaren ne Eğitim Bakanlığı’nda ne de kabinede yer almalıdır” dedi.

Yasa yapıcıların mahkemeleri hedef almadan önce daha dikkatli olmaları ve hukukun üstünlüğü ilkesine uygun davranmaları gerektiğini vurgulayan Maviş, bir bakanın böylesine ciddi suçlamalar yapmasının, ülkenin hem eğitim sistemine hem de yargı sistemine duyulan güveni sarstığını kaydetti. Maviş, Çavuşoğlu’ndan ortaya attığı komplo iddialarıyla ilgili şeffaflık ve açıklık talep etti.

“İddiaların ciddiyeti göz önüne alındığında, hükümet bu konuda bir açıklama yapmalı ve herhangi bir kanıt varsa kamuoyuyla paylaşmalıdır” diyen Maviş, bu yapılmazsa, hükümetin yargıya müdahale etmeye çalıştığı, mahkemeleri baskı altına alarak bağımsız yargı yerine Adalet Bakanlığı kurulmasını savunduğu yönünde şüphelerin ayyuka çıkacağını belirtti.

Çavuşoğlu: Sendikanın mahkeme mukayyitliği ile iş birliği vardır, Narin Hanım’a açık çağrımdır

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Maviş: Nazım Bey iddialarını kanıtlasın

Yorumlar kapalı.