MasterChef’te ikinci kez yarışan Tanya iddalıfeaturedAyşe BULUT

 

MasterChef isimli yarışmada ikinci kez yarışan 28 yaşındaki Kıbrıslı genç şef Tanta Kilitkayalı, güçlülerin ve yıldızların olduğu bir sezonda yarışmanın ve onların takımında olmanın gurur verici olduğunu söyledi.

Kilitkayalı, birinci kitabının basıldığını, ikincisinin hazırlık aşamasında olduğunu; amacının ise Kıbrıs mutfağını tanıtmak ve en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Kilitkayalı,7 Ocak 1995 Gazimağusa doğumlu bir öğretim görevlisi. Lisansını gasronomi, yüksek lisansını da turizm işletmeciliği üzerine yapan ve şu an işletmeci ve aynı zamanda öğretim görevlisi olarak çalışan Kilitkayalı, “MasterChef’e ikinci defa katıldım. All-Star’da güçlülerin ve bütün yıldızların olduğu bir sezondu. Bu kadar yıldızın olduğu bir takımda olabilmek gurur verici. O yüzden, takıma girebildiğim için mutluyum. Bu sene tekrar uzunca bir süre yarışabildiğim için de mutluyum. MasterChef, unutamayacağım anılarımdan. Oradayken dünyaca ünlü bir pasta şefi gelmişti. Üniversiteden beri takip ettiğim, ilgiyle kitaplarını okuduğum bir şefti ve o gün onu o yarışmada görüp onun tabağını yapabilmek benim için çok gurur verici bir şeydi. Unutamayacağım anılardan biri kesinlikle oydu” şeklinde konuştu.

Epic Burger’i açalı yedi ay olduğunu, ayrıca hedeflediği bazı projelerin de var olduğunu açıklayan Kilitkayalı, “Kitabımla ilgili projelerim var. Sosyal medyada Kıbrıs mutfağıyla alakalı projelerim var. Öncelikle açtığımız işletmeyi istediğim seviyeye getirmek istiyorum. Ondan sonra belki birkaç yer daha olabilir. Kitabımın satışları iyiydi, şu anda yeniden basıma girdi. Tekrar satışa çıkacak kitabıma ilgi güzel. Türkiye’den de çok büyük ilgi var. O yüzden kitabın ikinci serisine başladık. Yakın zamanda inşallah onu da basıma başlayacağız. Kitap üç seri halinde olacaktı zaten. Bu birincisi, ikincisinin de hazırlıkları yapılıyor.

Bu yola çıktığımda amacım Kıbrıs mutfağını tanıtmak ve en iyi şekilde temsil etmekti. Kıbrıs mutfağında her yemeği severek yapıyorum ama en çok severek ve en iyi yaptığım ‘patates köftesi’ olabilir. Köydeki aile restoranımızda da onu çok yapıp satardık.

 

“Akalın’la buzları erittik”

 

Tanya Kilitkayalı, Kıbrıs’ta kamuoyunu uzunca bir dönem meşgul eden ‘Demet Akalın’la yaşadığı tartışma’ konusunda da konuştu.

Kilitkayalı, şu ifadeleri kullandı:

“Demet Akalın olayında önce çok sinir olmuştum ama daha sonra Akalın da bana yazıp, yapmak istediğinin o olmadığını dile getirmişti. Sonrasında konuşup anlaştık ama tabiî ilk gördüğümde -zaten gören de ben değildim- bana onu Kıbrıs’tan çok attılar. Hani ‘Bak böyle böyle yaptı’ diye. O yüzden, izlediğimde çok üzülmüştüm. O yüzden öyle bir yazı paylaşmıştım. Ardında zaten Turizm Bakanı, Kaymakam, belediye başkanı… Bütün Kıbrıs destek çıktı bana sağ olsunlar. Demet Akalın da sonra niyetinin o olmadığını belirtmişti. O yüzden, aramızdaki buzları erittik.”

1
mutlu
Mutlu
7
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
MasterChef’te ikinci kez yarışan Tanya iddalı

Yorumlar kapalı.