Manavoğlu: Yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç varfeatured


Müslüm BAYUK

 

Eski Milletvekili Manavoğlu, yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkacağı iddialarını yanıt vererek, “Ete kemiğe bürünmüş bir şey yok” dedi.

Kıbrıs TV’de, Akay Cemal’in hazırlayıp sunduğu ‘Kıbrıs ve Ötesi’ programına konuk olan eski Milletvekili ve Girişimci Gülşah Sanver Manavoğlu, yeni bir siyasi oluşumun ortaya çıkacağı iddialarını yanıtladı.

Manavoğlu, yeni bir siyasi oluşuma ülkenin ihtiyacının olduğunu vurgulayarak, halkın birçok kesiminin bu konuda istekli olduğunu da dile getirdi; “Yeni bir siyasi oluşuma ülkemizin ihtiyacı var fakat bununla ilgili ete kemiğe bürünmüş bir şey yok” dedi.

Yeni bir siyasi oluşumun hayata geçirilmesinin kolay olmadığını ifade eden Sanver Manavoğlu, siyasi tecrübelerinden ötürü ülkenin yapısını da bildiklerini belirterek, “Sayesinde ülkenin siyasi yapısında da çok bilgimiz oldu ve ülkenin çok da kolay bir şekilde iyi yerlere gelebileceğini de biz görebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Sanver Manavoğlu, son olarak, dünyada yaşanan güncel durumlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin duruşunun doğru olduğunu vurgulayarak, Kıbrıs Türk halkının Türkiye ile hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

“Neler başarabileceğimizi herkes kestirebiliyor”

Yeni bir siyasi oluşuma ülkenin ihtiyacının olduğunu dile getiren Gülşah Sanver Manavoğlu, yeni bir siyasi oluşumun halkın da birçok kesiminin isteği olduğunu savunarak, şöyle konuştu:
“Yeni bir siyasi oluşuma ülkemizin ihtiyacı var fakat bununla ilgili ete kemiğe bürünmüş bir şey yok ama ihtiyaç var. Bir şekilde ben olayım, Ayşegül hanım olsun, Jale hanım olsun, geçmişte mecliste bulunduğumuz için bizim neler başarabileceğimizi herkes kafasında kestirebiliyor ve bu konuda da olumlu ve umutludur herkes. Yani çalışma ve mücadele etme konusunda bir sıkıntımız olmadığı geçmişte yaptıklarımızdan ispatlanmıştır.”

 

“Yeni oluşum kolay değil”

Gülşah Sanver Manavoğlu, siyasi tecrübelerinden ötürü yeni bir siyasi oluşumun hayata geçirilmesinin kolay olmadığını bildiklerini ifade ederek, “Siyasi yaşantımız bizi tecrübelendirdi. Bu yaşananlar sayesinde ülkenin siyasi yapısında da çok bilgimiz oldu ve ülkenin çok da kolay bir şekilde iyi yerlere gelebileceğini de biz görebiliyoruz. Bunu da anlatmaya devam ediyoruz gittiğimiz yerlerde ama herhangi bir oluşumla alakalı bir ete kemiğe bürünmüş bir şey yoktur, ileride olur mu olmaz mı bunu zamanla birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.

 

“Anavatan’ın yanında olmalıyız”

Dünyada yaşanan güncel durumlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin duruşunun doğru noktada olduğunu dile getiren Gülşah Sanver Manavoğlu, “Önemli olan, burada da bizim Kıbrıslı Türkler olarak Türkiye ile birlikte Rum’a karşı buradaki haklarımızı da kaybetmeden hareket edebilmemizdir” dedi.

Bu süreç içerisinde Türkiye ile ilişkilerin iyi tutulması gerektiğinin altını çizen Sanver Manavoğlu, “Bu sadece görsel Cumhurbaşkanı veya hükümet bağlamında olmaması lazım; tüm Kıbrıs Türkü halkını Türkiye’de daha iyi anlayıp hassasiyetlerini doğru davranması gerekir” ifadelerine yer verdi.

1
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
Manavoğlu: Yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç var

Yorumlar kapalı.