Mahalle muhtarının yaptıkları çileden çıkardıfeatured


KIBRIS – Okur İhbarı

KIBRIS İhbar Hattı’na ulaşan okurumuz, Muhtar Derviş Güvener’in, her defasında bahaneler uydurarak talep edilen ikametgâh belgesini vermediğini, “ne yapmaya geldin, ne istiyorsun?” şeklinde ifadelerle belgeyi vermeden vatandaşı geri gönderdiğini iddia etti.

İkametgâh belgesi almak için bu sabah saatlerinde muhtara gittiğini belirten okurumuz, muhtarın görev yaptığı binada o sırada muhtarın kızının bulunduğunu, kızının Kızılay Mahallesi Azası olduğunu, onun da belge verme yetkisine sahip olmasına rağmen kendisini muhtara yönlendirdiğini belirtti.

Okurumuz, muhtarın evinin önüne gidince “ne yapmaya geldin? Ne istiyorsun?” şeklinde bir tepkiyle karşılaştığını da iddia ederek, ikametgâh belgesini vermeden kendisini yollattığını söyledi.

“İçişleri Dairesi Kaymakam’a yönlendirdi”

Olay üzerine İçişleri Bakanlığı’na şikâyet etmeye gittiğini de sözlerine ekleyen okurumuz, İçişleri Bakanlığı’nda görevli bir memurun kendisine “muhtarla muhatap olma. Kaymakamla görüş, onlar belgeni sana verebilir” dediğini söyledi.

Muhtar Güvener: Böyle bir durum gerçekleşmedi

Öte yandan KIBRIS’ın ulaştığı Muhtar Derviş Güvener ise yaptığı açıklamada, kendisinin hasta bir şekilde hizmet vermeye devam ettiğini, ikametgâh belgesi almak isteyen vatandaşın o dairede oturduğunu belgeleyecek elektrik faturası, kira sözleşmesi gibi şeyleri yanında getirmesi gerektiğini belirtti.

Güvener, “herkes gelip ikametgâh belgesi istiyor. Moda oldu… Elinde o dairede oturduğunu kanıtlayacak herhangi bir belge olmayan birine ikametgâh belgesi verilemeyeceğini sözlerine ekleyerek, “böyle bir durum olmadı” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mahalle muhtarının yaptıkları çileden çıkardı

Yorumlar kapalı.