Lefkoşa Badminton Kulübü’nden önemli başarıfeaturedAhmet OGAN

KKTC Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen 13 yaş altı KKTC Şampiyonası’nda Lefkoşa Badminton Kulübü sporcuları 5 branşta 4 birincilik alarak önemli başarı elde etti.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen U13 Şampiyonası’nda tek erkekler birincisi Lefkoşa Badminton Kulübü sporcusu Cuma Erkal, Ali Dilekçi ise dördüncü oldu. Tek Kızlar birinciliğini ise Lefkoşa Badminton Kulübü’nden İrem Suzan Uzuntürk elde etti. Çift Erkeklerde Cuma Erkal-Ömer Mansuroğlu, Rüzgar Dellaloğlu-Rüzgar Uğurluay, Ali Dilekçi-Arın Bolkaner ilk üç dereceyi de Lefkoşa Badminton Kulübü sporcuları kazanarak bu branşı domine etti. Çift Kızlarda İrem Suzan Uzuntürk-Renk Duru Denerel ikilisi birinci oldu.

Karışık Çiftlerde ise Arın Bolkaner-Renk Duru Denerel ikinci olurken Rüzgar Uğurluay-Ceylin Mirillo ikilisi de üçüncü oldu. Bu dereceler sonucunda Lefkoşa Badminton Kulübü turnuvanın en başarılı kulübü olmayı başardı.

“Yatırımın karşılığını almaya başladık”

Lefkoşa Badminton Kulübü Başkanı Nevzad Denerel, Kulübümüzün hedefleri doğrultusunda 2 yıllık yatırımımızın karşılığını yavaş yavaş görmeye başladıklarını belirterek U-13 yaş grubunda milli takıma en çok sporcu veren kulüp olduklarını ve Türkiye’de de başarılı olmak için çalışmalara aynen devam edeceklerini söyledi.

Branşlardaki birincilikler:

U13 KKTC Şampiyonası’nda Lefkoşa Badminton Kulübü

Tek Erkeklerde

  1. Cuma Erkal
  2. Ali Dilekçi

Tek Kızlarda

  1. İrem Suzan Uzuntürk

Çift Erkeklerde

  1. Cuma Erkal-Ömer Mansuroğlu
  2. Rüzgar Dellaloğlu-Rüzgar Uğurluay
  3. Ali Dilekçi-Arın Bolkaner

Çift Kızlarda

  1. İrem Suzan Uzuntürk-Renk Duru Denerel

Karışık Çiftlerde

  1. Arın Bolkaner-Renk Duru Denerel
  2. Rüzgar Uğurluay-Ceylin Mirillo
0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Lefkoşa Badminton Kulübü’nden önemli başarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir