Lefke’de 1000 adet hurma ağacı kurtarılmayı bekliyorfeatured


Lefke’nin simgesi olan hurma projesinden bahseden Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü temsilcileri, yürüttükleri çalışmalarla 1000 tane hurmanın kurtarıldığını fakat çok pahalı bir çalışma olmasından dolayı kaynak bulmakta zorlandıklarını dile getirdiler. Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, halen kurtarılmayı bekleyen 1000 adet Hurma ağacı olduğuna dikkat çekti.

Lefke’nin ilçe olması için atılan adımlar

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü temsilcileri, Lefke’nin ilçe olması için adım atılmasından duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Lefke’nin 1974 yılına kadar ilçe konumunda olduğunu hatırlatan Koordinatörlük temsilcileri, Lefke’de önceden çalışır durumda olan devlet dairelerinin yeniden hayat bulmasını talep ettiler.

Lefke yöresindeki yerleşim birimlerinde geçmişte dağıtılmış olan sosyal konut arsalarının bir kısmında altyapı sorunları devam ederken bir kısmında da tapu alma zorlukları olduğunu aktaran Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Bakan Evren’den bu konuda yardım talep etti.

Evren: Gerekli çalışmalar başlatılacak

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, Lefke’nin ülke için önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyerek, ilçe olması için çalışma başlatıldığına vurgu yaptı.

Lefke’nin eski Lefke olması için devlet dairelerinin de çalışır duruma getirilmesinin önemine değinen Evren, gerekli çalışmaların başlatılacağını ifade etti.

Lefke’de bulunan hurmaların kurtarılması için yapılan çalışmalara destek vereceklerini belirten Evren, Lefke’nin simgesi olan hurmaların kurtarılmasının önemine değindi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Lefke’de 1000 adet hurma ağacı kurtarılmayı bekliyor

Yorumlar kapalı.