Küçük çocuk, ısıtması olmayan evde iki yıl tek başına yaşamışfeatured


Fransa’da bir annenin erkek arkadaşıyla yaşamak için 9 yaşındaki çocuğunu terk ettiği haberi yürek burktu. Kimliği açıklanmayan çocuk 2020’den 2022’ye kadar Fransa’nın Charente bölgesindeki Nersac kasabasındaki evde yalnız bırakılırken, annesi erkek arkadaşıyla birlikte beş kilometre uzakta yaşadı ve oğlunu ara sıra ziyaret etti.

Yerel meclise ait ve halka düşük fiyatla kiralanan, elektriği ve sıcak suyu olmayan dairede tek başına yaşayan çocuk okula bile gitmeyi başarırken, normal ve temiz göründüğü ve iyi notlar aldığı için öğretmenleri hiçbir şeyden şüphelenmedi.

2 yıl tek başına yaşayan küçük çocuk, kek ve konserve ürünlerle beslenip, ara sıra komşu balkondan domates çalıp yedi, genellikle soğuk suyla duş alan çocuk geceleri 3 kat yorganla ısınmaya çalıştı.

BABASINA YASAL SUÇLAMA YÖNELTİLMEDİ

Komşuları ona yiyecek vererek yardım ederken, 2022’de isimsiz bir ihbarla durum yetkililere bildirildi. Mahkemede, reşit olmayan bir çocuğu terk etme ve tehlikeye atma suçu isnat edilen 39 yaşındaki annenin zaman zaman oğlunu ziyaret ederek ona yemek götürdüğü belirtildi.

Çocuğun başka bir kasabada yaşayan babasına yasal suçlama yöneltilmedi ve çocuk 11 yaşındayken yetkililerin himayesine alındı.

HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ

Komşular endişelerini dile getirdiğinde anne, çocuğa baktığını ve işine karışmamalarını söylemiş.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
6
_a_rm_
Şaşırmış
Küçük çocuk, ısıtması olmayan evde iki yıl tek başına yaşamış

Yorumlar kapalı.