‘KTFF sessiz kalıyor’featuredSerhan KABLAN / Kartepe-İZMİT

Yeni sezon hazırlıklarını İzmit-Kartepe’de sürdüren Yalova, Portekizli 18 yaşındaki kanat oyuncusu Gil Fernandes’i dün kampta denemeye aldı.

Futbolcular üzerindeki yorgunluk dikkatleri çekerken, Yalova Başkanı Tahsin Mertekçi de önceki gün kampa katılarak idmanları yakından takip etti. Kampın beşinci gününde teknik direktörler Derviş Kolcu ve Kemal Yürekli nezaretinde çabuk kuvvet ve taktik çalışması yaptı.

İlk izlenim iyi yönde

Yabancı oyuncu Gil Fernandes için ilk izlenimi olumlu olan teknik heyet, kısa süreli yapılan çift kale maçta oyuncuyu gözlemledi. Çabukluğu ve teknik oluşu gelecek için umut verirken, oyuncu hakkındaki son durumun kısa süre içerisinde teknik heyet tarafından verilmesi bekleniyor.

Başkan kampa katıldı

Yalova Başkanı Tahsin Mertekçi, dün sabah yapılan idmanı yakından takip etti. Mertekçi, teknik direktörler Derviş Kolcu ve Kemal Yürekli’den takımın son durumu hakkında bilgi aldı. Mertekçi oyuncularla bire bir de konuşarak sorunlarını dinledi.

Mertekçi “Bize ambargo uyguluyorlar”

Mertekçi, yabancı oyuncuları Theofilos ile Samuel’in vize sorunu nedeniyle kampa katılamaması konusunda “Takımlar transfer ettikleri yabancı oyuncuları buradaki kampa dahil edemedi. Bizlere vize sorunu çıkartıyorlar ve bu da zor durumda kalmamıza neden oluyor. Türkiye göz göre göre bize ambargo uyguluyor ve buna Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu da (KTFF) sessiz kalıyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘KTFF sessiz kalıyor’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir