KSTÜ’nde soygun çetesi operasyonun detayları ortaya çıktıfeaturedKıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde başlayan Mali soruşturma ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Üniversite kurucularının uzun zamandan beridir üniversite nezdinde araştırmalar yaptığı, bu araştırmaların sonucunda raporlar ortaya çıktığı öğrenildi. Raporlarda, üniversite içerisinde örgütleşmiş bir yapının olduğu, mali açıdan ciddi usulsüzlüklerin yapıldığı belirlendi.

ÖNEMLİ BULGULARA ULAŞILDI
Üniversitenin kurucuları da, konuyu Mali Polis ile paylaştı. Mali Polis de , üniversite kurucularının şikâyeti ve kararlı duruşu üzerine üniversitede kapsamlı bir soruşturma başlattı ve önemli bulgulara erişti.

YENİ TUTUKLAMALAR OLACAK
Mali polis ve üniversite kurucularının iş birliği ile yürütülen soruşturmanın devam edeceği, bu soruşturma sonucunda yeni tutuklamaların olabileceği kaydedildi. Üniversite kurucularının, üniversite nezdinde yapılacak tüm araştırmalar konusunda Mali Polis ile işbirliği içerisinde süreci yürüteceği de kaydedildi.

‘SOYGUN ÇETESİNE’ OPERASYON
Önceki gün harekete geçen Mali Polis, üniversitede yapılaşarak örgütleşen soygun çetesine operasyon yapmıştı. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi kurucularının, örgütleşme karşısındaki duruşu, Ada’daki diğer birçok üniversiteyi de harekete geçirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
KSTÜ’nde soygun çetesi operasyonun detayları ortaya çıktı

Yorumlar kapalı.