Kırmızı bültenle aranıyordufeaturedEmine UYSAL

Türkiye’de 8 yıl önce işlediği ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan hakkında TC Adalet Bakanlığı’nın talebiyle İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan Fatih Gür isimli kişi, önceki gün Gazimağusa’da yakalandı. Türkiye’ye iade edilecek olan Gür, işlemleri tamamlanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Fatih Gür, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay’ın huzuruna çıkarıldı. KKTC Başsavcılığı adına davaya bakan savcı yardımcısı İlhan Damdelen, tanık olarak Mağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i mahkemeye dinletti.

Yeminli şahadet veren Üreten, zanlının hakkında, 31 Temmuz 2008 tarihinde “nitelikli cinsel saldırı”, “Cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” ve “Hakaret” suçlamalarıyla TC Adalet Bakanlığı’nın talebiyle kırmızı bülten çıkarıldığını kaydetti.

Aranan şahsın Gazimağusa’da tespit edildiğini belirten Üreten, “Suçluların Geri Verilmesi Yasası” kapsamında işlemlerin tamamlanabilmesi için zanlının 30 gün cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Talebi yerinde bulan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının 30 gün cezaevinde tutuklu kalmasına emir verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kırmızı bültenle aranıyordu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir