Köprülü: Süreci hızlandıracağızfeaturedÖzel Haber – Taha Can GÜRLEK

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Kemal Köprülü, BM Barış Gücü askerleri tarafından Taksim Sahası’na Çetinkaya Spor Kulübü’nden girilmesine olanak sağlayan basamaklara yerleştirilen tel örgünün kaldırılmasına ilişkin süreci KIBRIS’a anlattı.

Birleşmiş Milletler Barış Gücü askerleri tarafından yerleştirilen tel örgülerin kaldırılması ve sporcuların rahat geçişine ilişkin görüşmelerin en üst düzeyde sürdüğünü aktaran Köprülü, yaşanan deprem felakati sonucunda bu sürecin yavaşladığını ama önüzmüdeki günlerde bu sürecin hız kazanacağını ve Birleşmiş Milletler ile görüşmelerin en üst düzeyde devam ettiğini kaydetti.

“BM İLE GÖRÜŞMELERİMİZ EN ÜST DÜZEYDE DEVAM ETMEKTE”

Bakanlık olarak en üst düzeyde temaslarını sürdürdüklerini ve görüşmelere devam ettiiklerini belirten Köprülü, “Çetinkaya’ya ait Taksim Sahası ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler ile en üst düzeyde görüşmelerimiz ve istişahelerimiz devam etemektedir. Geçmtiğimiz haftalarda merdivenlerin altına teller ve bariyerler yerleştirmişlerdi. Bakanlığımız tarafından yapılan ilk itirazlarımız ve girişimlerimiz sonrasında bu bariyerler kaldırıldı ancak teller halen orada duruyor. Bu tellerin de kaldırılması ve sporcularımızın merdivenlerden aşşağıya inerek idmanları yapabilmesi için görüşmelerimiz devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“SÜRECİ HIZLANDIRACAĞIZ”

Yaşanan deprem felaketi sonucunda bakanlık olarak çok fazla mesai harcadıklarını ve deprem olayının bu süreci yavaşlattığını aktaran Köprülü, “Deprem konusunda yaşanan bu gelişmelerle ilgili olarak Çetinkaya Taksim Sahası’na ilişkin çalışmalarımızda süreç bir yavaşlamaya girdi. Deprem konusunda bakanlığımızın çok yoğun çalışmaları oldu ancak önümüzdeki günlerde Çetinkaya Taksim Sahası ile ilgili olarak süreci hızlandıracağız ve temaslarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Köprülü: Süreci hızlandıracağız

Yorumlar kapalı.