Koopspor kimlere hizmet ediyor?featured


Koopspor’un belli kesimlere hizmet ettiğini iddia eden Basketbol Federasyonu, ilgili kulübün kaos yarattığı imasında bulundu.

KKTC Basketbol Federasyonu bir basın elemanı tarafından bir açıklamada bulunarak “Koop Spor Kulübü ile oluşturulmak istenen kaos konusunda” ifadesi kullanılarak, genelde spor özelde basketbol severlerin bilgilendirilmesi konusunda bir gerekliliğin oluştuğunu ifade etti.

 

Eski federasyon yönetimini suçladılar

Bahse konu oyuncunun iki kulüp arasındaki transfer sorunu göreve başladığımız 26 Aralık 2023 tarihinden öncesine dayanmaktadır. Göreve geldiğimiz ilk günden beri gerek mevcut tüzüklerin yetersizliği gerekse de geçmiş yıllara dair yapılan lisanslama işlemlerinin usulüne göre kayıtlarının tutulmamasından dolayı hem Büyük Erkekler hem de Büyük Kadınlar kategorilerinde ciddi ve bizleri de üzen sıkıntılar yaşamaktayız.

Her zaman prensibimiz öncelikle kulüplerimiz ile karşılıklı görüşerek bir uzlaşı sağlamak, bunun mümkün olmadığı durumlarda ise yürürlükteki tüzüklere göre hukukçularımızın vereceği görüşleri dikkate alarak onların tavsiyesi yönünde hareket etmek olmuştur ve bundan sonrada böyle olmaya devam edecektir.

 

Tüm kulüplere eşit mesafede olunduğu iddiasında bulunuldu

Gelişen bu süreçte tarafımıza yapılan sözlü, yazılı ve sosyal medyada paylaşılan hakaret ,alaylı ve küçük düşürücü ifadelerin basketbolumuza zarar verdiğini ve bizleri çok üzdüğünü de belirtmek isteriz. Bu bağlamda Federasyonumuz bu ortamda sakin kalarak hiçbir tartışmaya ve polemiğe girmeyerek ve tüm Kulüplere eşit mesafede kalmaya devam ederek basketbolumuzun geleceğini, yasalarımız ve hukuksal kurallar çerçevesinde devam ettireceğini sizlere belirtiriz.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Koopspor kimlere hizmet ediyor?

Yorumlar kapalı.