Konya’da rezidanstaki darp davasında 10’ar yıl hapis cezası!featuredKonya’nın Selçuklu ilçesinde eski sevgilisi Demet Aydın’ı kaçırıp, rezidansta işkence yaptıkları suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Murat Demirci ile nişanlısı Sara Demir ve arkadaşları Tuğba Demirci hakkında “nitelikli yağma” suçundan 5’er yıl, “hürriyeti yoksun kılma” suçundan ise 5’er yıl olmak üzere 10’ar yıl hapis cezası verildi.

 

Konya’nın Selçuklu ilçesinde eski sevgilisi Demet Aydın’a (21) rezidansta işkence yaptıkları iddiasıyla haklarında 41’er yıla kadar hapis cezası istenen Murat Demirci (41), nişanlısı Sara Demir (24) ve arkadaşları Tuğba Demirci’nin (22) yargılanması devam etti.

Mahkeme heyeti de tutuksuz yargılanan Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci’ye Demet Aydın’a yönelik “nitelikli yağma” suçundan önce 12’şer yıl hapis cezası verdi.

Demet Aydın’a telefonu geri verdikleri için ceza 6’şar yıla düşürüldü.
Heyet, sanıkların mahkemedeki iyi hallerini göz önünde bulundurarak cezayı 5’er yıla indirdi. 3 kişi, “hürriyeti yoksun kılma” suçundan ise önce 3’er yıl, daha sonra suçun nitelikli ve birden fazla kişiyle işlendiği belirtilerek cezayı 6’şar yıla çıkartıldı.

Heyet, sanıkların mahkemedeki iyi hallerini göz önünde bulundurarak 5’er yıla indirdi.

3 kişi, diğer işledikleri, “haberleşmenin gizliliğini ihlal”, “tehdit ve hakaret” ve “mala zarar verme” suçlarından aldıkları toplam 2 yıl 1 ay 25 günlük cezalarını ise cezanın hükmün açıklanması geri bırakılması kararını verdi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 8 Nisan 2022’de Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki bir rezidansta meydana geldi. Kafe işleten Murat Demirci, bir süre flört ettiği eski çalışanı Demet Aydın ile buluşarak otomobille yola çıktı. Meram ilçesine gelindiğinde otomobile Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci de bindi. İki kadın, iddiaya göre Demet Aydın’ın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. Rezidansa götürülen Demet Aydın, burada 2 saat boyunca işkence gördü. Demet Aydın, kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan şüpheliler, ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı. Şüphelilerin aynı gün Murat Demirci’nin başka bir eski sevgilisi Merve Kaya’ya da işkence yaptığı ortaya çıktı. Tekrar gözaltına alınan şüpheliler, tutuklandı. 3 kişi hakkında ayrıca Demet Aydın’a yönelik işkence iddiası nedeniyle de tutuklama kararı çıkartıldı.

SAVCI MÜTALAASINDA 3 SANIĞA 32 YIL 6’ŞAR AY HAPİS İSTEMİ

3 sanık, Demet Aydın’a ilişkin eylemleri nedeniyle 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı dava sürecinde bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye oldu.

Sanıklar hakkında savcı mütalaasında, “birden fazla kişiyle nitelikli hürriyeti yoksun kılma” suçundan 14’er yıl, “birden fazla kişiyle nitelikli yağma” suçundan 7 yıl 6’şar ay, “haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan 3’er yıl, “mala zarar verme” suçundan 3’er yıl, “tehdit ve hakaret” suçundan 2’şer yıl ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 3’er yıl olmak üzere toplamda her sanık için 32 yıl 6’şar ay hapis cezası istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Konya’da rezidanstaki darp davasında 10’ar yıl hapis cezası!

Yorumlar kapalı.