KIBRIS Medya Grubu yeniden şekilleniyor… Güçlü ekip, kaliteli yayıncılıkfeaturedKIBRIS Medya Grubu, Genel Yayın Yönetmeni Mete Tümerkan’ın yönetiminde yeniden şekilleniyor. Kurum yönetimine yeni atamalar yapıldı.

Kurumsal bir yapı kuruldu… Bünyesinde Kıbrıs Türk basınının amiral gemisi KIBRIS Gazetesi, KIBRIS TV, KIBRIS FM, KIBRIS Web Haber (www.kibrisgazetesi.com) ve sosyal medya adresleri ile haftalık yayın yapan Cyprus Today’i barındıran KIBRIS Medya Grubu’nda yönetim katında yeni görevlendirmeler yapıldı, kurum bünyesindeki yayın organları yeniden organize edildi.

KIBRIS TV tamamen yenileniyor… Yeni medya plaza binasına taşınan KIBRIS Medya Grubu kurumsal olarak çok daha güçlü bir yapıya kavuşturuldu. Çağın yayın anlayışına adapte olabilmek adına yürütülen çalışmalar çerçevesinde KIBRIS TV’nin tamamen yenilendiği bir süreç yaşanıyor. Şu anda otomasyon üzerinden yayın yapan KIBRIS TV HD yayın kalitesi ve yepyeni içeriklerle yeniden izleyicinin en çok izlediği yerli kanal olacak.

“Doğu ses, doğru söz, doğru haber” sloganıyla 34 yıldır Kıbrıs Türk halkının sesi olan KIBRIS Medya Grubu, Kıbrıs Yeşil Vatan Medya Ltd. sahipliğinde çok daha yenilikçi bir yapıya kavuşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük medya kurumu olan KIBRIS, Lefkoşa Organize Sanayi bölgesindeki yeni binasına taşınma işlemini tamamladı.

KIBRIS Medya Grubu Genel Koordinatörü ve Genel Yayın Yönetmeni Mete Tümerkan’ın liderliğinde yeniden şekillendirilen kurum, altyapı çalışmalarının yanı sıra özellikle ekip çalışmasına öncelik verdi. Bu çerçevede yönetim kadrosu yeniden şekillendirildi. Kuruma hem dışarıdan yeni katılım hem de içeriden yeni görevlendirmeler yapıldı.

Görevlendirmelere ilişkin açıklama yapan Mete Tümerkan, göreve geldiği kısa sürede kurumdaki eksiklikleri gözlemlediğini ve verimliliği artırmak için kurum içerisinde yeniden yapılanmaya gittiklerini söyledi.

Savun Genel Müdür, Türkkan Yazı İşleri Müdürü

Farklı alanlarda yöneticilik deneyimleri bulunan Pınar Savun, yeni yapılanmada Medya Grubu Genel Müdürlüğü görevini üstlenirken, uzun yıllardır gerek yazılı, gerekse görsel iletişim alanında gazetecilik görevi ifa eden Aytuğ Türkkan da Medya Grubu’nun Koordinatörlüğü ve KIBRIS Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevine getirildi.

Hali hazırda KIBRIS Gazetesi Haber Müdürlüğü görevini yürüten Senem Gök görevine devam ederken, Ali Çatal da Editörlük görevini yürütecek. Deneyimli isim Ceyhan Koç KIBRIS Gazetesi’nin Yayın Yönetmenliği görevine devam edecek.

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde son teknoloji ile donatılan yepyeni bir binaya taşınan KIBRIS Medya Grubu’nda bu sürece öncülük eden teknik sorumlu Fatih Yılmaz da Medya Grubu Teknik Müdürlük görevine getirildi.

Nihan Yücel KIBRIS TV’nin Müdürü, Ahmet Yılmaz ise KIBRIS FM sorumlusu olarak görev yapacak.

KIBRIS Gazetesi’nin yeni dönemde en çok fark yaratan alanı olarak dikkat çeken www.kibrisgazetesi.com ve KIBRIS Gazetesi sosyal medya hesaplarının sorumluluğu ise yenilikçi bir vizyona sahip olan genç bir isimde; Taha Can Gürlek’te..

Instagram’da en büyük haber ağı

KIBRIS’ın güçlü haber merkezi ile yeniden şekillenen www.kibrisgazetesi.com internet sitesi yeni yönetimle birlikte özellikle bu alanda fark yaratmaya başladı. KIBRIS Gazetesi’nin Instagram profili toplumsal olayların anında canlı yayınlanması, anlık haber paylaşımları, gazete ve haber içeriklerinin reels videoları ile yeniden şekillendirilirken, Genel Müdür Pınar Savun’un koordinasyonunda, kültür sanat, sağlıklı beslenme, sağlık ve güzellik, spor, psikoloji, moda, kişisel gelişim ve üretim gibi alanlarında uzman kişilerin hazırladığı farklı reels videolar ile dikkat çekiyor. 82 bini aşkın takipçisi ile KKTC genelinde en geniş takipçi sayısına ulaşan Instagram profili, reklam veren işletmeler için de oldukça faydalı bir platform.

KIBRIS TV tamamen yenileniyor

Yeni binaya taşınan KIBRIS Medya Grubu, ülkenin en büyük ve en modern televizyon stüdyolarına ev sahipliği yapacak. Son teknoloji ile donatılacak stüdyoların yapımına başlandı. HD yayın kalitesi ve Türkiye’deki profesyonel stüdyoları aratmayacak bir yapıya kavuşturulacak olan KIBRIS TV’nin yeni yüzüne kavuşması için geri sayım sürüyor.

Öte yandan KIBRIS FM ise pop müzik ağırlıklı programları ile artık çok daha fazla kişi tarafından dinlenen bir içeriğe sahip oldu. Farklı DJ ve programcıların günün farklı saatlerinde dinleyici ile buluştuğu KIBRIS FM stüdyoların tamamlanmasıyla birlikte oradan da görüntülü canlı yayınlar yapılacak ve alanında büyük bir fark yaratacak.

Tümerkan: Ekibime güvenim tamdır

KIBRIS Medya Grubu Genel Koordinatörü ve Genel Yayın Yönetmeni Mete Tümerkan, göreve geldiği kısa sürede kurumdaki eksiklikleri gözlemlediğini ve düzenlemeleri yaparak yeni nesil medya yayıncılığı alanında önemli adımlar attıklarını kaydetti.

Yeni görevlendirilen isimlerin kendi alanlarındaki başarılarını aldıkları sorumlulukla taçlandıracaklarına inanç belirten Tümerkan, güçlü bir ekiple kaliteli ve etik anlayışa riayet ederek sorumlu bir yayıncılık anlayışı ile hareket edeceklerini ifade etti.

Mete Tümerkan, “Göreve geldiğimiz bu kısa sürede yaptıklarımızla amiral gemisinin gücünü hissettirdik. Şimdi yeni görevlendirmeler ve ekip ruhu ile çalışarak gerek dijital, gerek geleneksel, gerekse de görsel iletişim alanlarında açık ara lider olmak için kolları sıvadık. Çok kısa bir süre sonra ülkenin en büyük ve en yeni teknolojisi ile donatılacak olan televizyon stüdyoları da devreye girecek ve yayıncılığa yeni bir soluk getireceğiz.” dedi.

Ekip arkadaşlarına güveninin tam olduğunu vurgulayan Tümerkan sözlerini şöyle noktaladı:

“Bizleri her platformda izlemeye devam edin ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. KIBRIS Medya Grubu Kıbrıs Türk halkının sesi olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir.”

0
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
4
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
KIBRIS Medya Grubu yeniden şekilleniyor… Güçlü ekip, kaliteli yayıncılık

Yorumlar kapalı.