Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümünde Şafak Nöbeti Düzenlenecekfeatured


Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde 19 Temmuz gecesi Yavuz Çıkartma Plajı’nda Şafak Nöbeti tutulacak. Nöbet, fener alayı ile Çıkartma Çemberi’nden başlayıp Çıkartma Plajı’na kadar devam edecek. TRT sanatçıları Dünya Tekin, Zafer Albayrak ve Ferhat Göçer’in konser vereceği etkinlik, saat 20.30’da başlayacak.

Etkinlik kapsamında SAT Timi gösterisi, Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği ve MSB Armoni Orkestrası eşliğinde konserler de yer alacak.

Şafak Nöbeti, “1974 yılının 19 Temmuz’unu 20 Temmuz’a bağlayan gecede, Türkiye’nin uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını kullanarak, adada Kıbrıs Türklerinin can ve mal güvenliğini tehlikeye atan Yunan cuntasına müdahale ettiği gün” anısına düzenlenecek. Bu gecede, Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü ve bağımsızlığı kutlanacak; şehitlere, gazilere, asker ve mücahitlere saygı ve şükran sunulacak. Şafak Nöbeti, Çıkarma Plajı sahilinde sabah ezanı ve duaların okunmasıyla sona erecek.

0
mutlu
Mutlu
10
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yıldönümünde Şafak Nöbeti Düzenlenecek

Yorumlar kapalı.