KIBRIS 35 yaşındafeatured


Doğru Ses, Doğru Söz, Doğru Haber’ sloganıyla 11 Temmuz 1989 yılında yayın hayatına başlayan KIBRIS gazetesi, halktan aldığı destek ile yoluna devam ediyor

 

Kıbrıs Türk basının amiral gemisi KIBRIS gazetesi, ‘Doğru Ses, Doğru Söz, Doğru Haber’ sloganıyla 11 Temmuz 1989 yılında yayın hayatına başladı.

Kıbrıs Türk iş insanı Asil Nadir tarafından hayata geçirilen KIBRIS gazetesi, Kıbrıs Türk basın tarihinde yeni bir devri açan rotatif baskı teknolojisi ve tamamı renkli bir gazete olarak yayınlandı.

Ülke geneline yayılan güçlü haber merkezi ile Kıbrıs Türk halkının haklı davasını dünyaya duyuran KIBRIS gazetesi, yayına başladığı ilk günden itibaren Kıbrıs’ın en çok satan gazetesi oldu.

KIBRIS Medya Grubu, KIBRIS gazetesinin önderliğinde Cyprus Today, KIBRIS FM, KIBRIS TV ve www.kibrisgazetesi.com ile tüm sosyal medya ağlarındaki etkin yayıncılık anlayışıyla adanın en büyük ve en etkin medya kuruluşu olmayı sürdürüyor.

Topluma önderlik edip, yol gösterici özelliği taşıyan yayıncılık anlayışı ile yayınlarına kesintisiz devam ediyor.

KIBRIS gazetesi, 11 Temmuz 1989 yılındaki ‘Doğru Ses, Doğru Söz, Doğru Haber’ sloganından sapmadan toplumun sorunlarını gündeme getirmeye, çözümler üretmeye, toplumu birleştiren bir anlayışla 35’inci gurur yılını kutluyor.

Kıbrıs Türkü ile 35 yıldır kol kola veren KIBRIS Medya Grubu, halktan aldığı güç ile yoluna devam ediyor.

 

KIBRIS güçlü bir kadro ile fark yaratmaya devam ediyor

 

KIBRIS Medya Grubu, bünyesindeki güçlü kadro ile medya alanında liderliğini sürdürürken fark yaratmaya da devam ediyor. Kıbrıs Türkü’nün haklı davasını, Türkiye ile birlikte belirlenen ulusal politikayı savunmayı temel politikası yapan KIBRIS Medya Grubu,  Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluğu ile KKTC’nin kurumsallaşarak güçlendirilmesi, dışa açılması konularına yayınları ile destek veriyor. Ülkedeki sorunları gündeme taşıyarak, haksızlık, yolsuzluk ve hukuksuzlukların üzerine gitmeyi sürdürüyor.

 

Teknolojiye büyük yatırım

 

KIBRIS Medya Grubu son teknoloji ile donatılmış yeni medya binasında şimdi daha iyi koşullarda üretmenin gururunu taşıyor.

KIBRIS Medya Grubu bu yılın başında Lefkoşa’daki Organize Sanayi Bölgesi’nde yepyeni ve son teknoloji ile donatılmış medya binasına taşındı.

Hem çalışanların daha rahat bir ortamda işlerini yapmaları hem de medya binasına gelen vatandaşlara daha etkin hizmet almalarına olanak sağlandı.

 

KIBRIS TV artık HD yayın ile karşınızda

 

Yeni medya binası ile birlikte KIBRIS TV yeniden yapılandırılıyor. KKTC standartlarının çok üzerinde yepyeni stüdyolarla yayın hayatına devam edecek olan KIBRIS TV alanında bir numara olma konusunda iddialı.

HD yayın kalitesi ile yayınlarını sürdüren KIBRIS TV yeni stüdyoları ile yayın içeriklerini daha da zenginleştirecek.

 

KIBRIS FM de yenileniyor

 

KIBRIS TV’ye yapılan yeni yatırımların yanı sıra KIBRIS FM de yeni yatırımlarla birlikte kalitesini artırıyor. Yeni program içerikleri ve güçlendirilen yeni kadrosu ile KIBRIS FM de fark yaratacak.

 

İnternet haberciliği ve sosyal medya

 

Ülke genelinde en çok satılan gazete olma başarını ilk günden bu yana devam ettiren KIBRIS gazetesi, yeni yönetimiyle birlikte internet gazeteciliği ve sosyal medyaya da önemli bir yatırım yaptı.  Kıbrıs’ın internet sitesi www.kibrisgazetesi.com dünyanın her yerinden binlerce takipçiye ulaşırken,  sosyal medya ağları da etkin bir şekilde kullanılıyor. Genç nüfusun aktif olarak yer aldığı popüler sosyal medya mecrası Instagram’da tamamen organik 100 bin takipçi sayısını aşan KIBRIS gazetesi, bu alanda Kıbrıs’ın en büyük platformu olmaya devam ediyor.

Birbirinden farklı içerikler üreterek, fark yaratan ve taklit edilen bir adres olan KIBRIS gazetesi Instagram hesabı,  sürekli yeni ve farklı içerikler üretmeye devam edecek.

 

Cyprus Today ile ülkedeki yabancıların sesi oluyoruz

 

Gazete, internet sitesi, televizyon ve radyonun yanı sıra KIBRIS Medya Grubu’nun haftalık İngilizce yayın organı Cyprus Today gazetesi de 35’inci yaşını kutluyor. Ülkede yaşayan yabancıların gözü kulağı konumundaki Cyprus Today’in günlük internet yayınına başlaması ile bu alandaki bir büyük eksiklik daha tamamlanmış olacak. Bu konudaki çalışmalar hızla devam ediyor.

 

Tümerkan: Sorumluluğumuzun bilinciyle görevimize devam edeceğiz

 

KIBRIS Medya Gurubu Genel Yayın Yönetmeni Mete Tümerkan, bugünkü köşe yazısında KIBRIS Gazetesi’ni ele aldı..ı

Tümerkan, “Adadaki en büyük medya kuruluşu olmanın gururunu taşırken, bu sorumluluk bilinci ile görevimizi severek yapmaya devam ediyoruz.  Gelişen ve değişen dünya koşullarına en hızlı şekilde adapte olabilecek bir altyapı ile donatılmış olan yeni medya binamızda çalışanlarımızla birlikte sizlere en doğru haberi, en hızlı ve yorumsuz bir şekilde ulaştırmayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

KIBRIS gazetesinin markalaşma ve bir numara olma sürecinde emeği geçen isimleri unutmayan Tümerkan, yazısını şöyle noktaladı:

“Saygı ve rahmetle andığım başta Mehmet Ali Akpınar ve Süleyman Ergüçlü olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim. Daha nice 35 yıllara.”

 

Çalışanlar bir araya geldi

 

KIBRIS gazetesinin 35’inci yılından ötürü medya grubu çatısı altında emek veren çalışanlar dün bir araya geldi. Mütevazi bir kokteyl ile 35’inci yılını kutlayan çalışanlar KIBRIS Medya Grubu’nun Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni binasında toplu bir fotoğraf çektirdi ve 35’inci yılı ölümsüzleştirdi.

KIBRIS emekçileri hem sohbet etti, hem de medya grubu bünyesindeki yenilenme çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

0
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
KIBRIS 35 yaşında

Yorumlar kapalı.