KIB-TEK jeneratör ihalesine teklif atılmadı… Paşa: 10 gün içinde tekrar ihaleye çıkılacakfeaturedKıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun, Merkezi İhale Komisyonu aracılığıyla bu sabah 2 jeneratör alımı için çıktığı ihaleye teklif atan olmadı, ihale iptal oldu.

Emine Gül ÖZER

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) ülkedeki enerji ihtiyacını gidermek için kendi öz kaynaklarıyla satın almak istediği 40 megavatlık iki adet jeneratör için nihayet bugün Merkezi İhale Komisyonu aracılığıyla ihaleye çıktı. Ancak ihale için teklif veren firma olmayınca ihale iptal edildi.

KIB-TEK Teknecik’e yapılacak iki jeneratör takviyesinin yanı sıra bir de Yeniboğaziçi Mağusa ve Teknecik – Alsancak TM’ler arası 132 kV ENH tevsiat işleri için de bugün ihaleye çıkmıştı ancak o ihale için de teklif verilmedi ve ihale iptal edildi.

Yaşanan gelişmeler sonrasında KIBRIS muhabiri sıcağı sıcağına KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Paşa ile konuştu. İhalelere teklif verilmediği bilgisini muhabirimizden alan Paşa, ihale komisyonundan kendilerine henüz bir bilgi gelmediğini ifade ederek, ihalelere teklif verilmediği bilgisinin resmen kendilerine ulaştırılması sonrasında yönetim kurulunu tekrar toplayıp harekete geçeceklerini belirtti.

Yönetim olarak ihaleler için bütçelerinin hazır olduğu vurgusunu yapan Paşa, “10 gün içerisinde tekrar ihaleye çıkma hakkımız var ve çıkacağız, her şeyimiz hazırdır” şeklinde konuştu.

İhaleye katılım sağlanmaması hususunda ise, tüccarların ve iş adamlarının ne düşündüğünü bilmediğini söylen Paşa, bu yatırımların mutlaka gerçekleşeceğini ifade etti.

2
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
KIB-TEK jeneratör ihalesine teklif atılmadı… Paşa: 10 gün içinde tekrar ihaleye çıkılacak

Yorumlar kapalı.