Kelle 10 Kasım dolayısıyla mesaj yayımladıfeaturedKıbrıs Türk Çiftçiler Birliği basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Kelle, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu Cumhurbaşkanı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü satırlara ve kitaplara sığdırmanın mümkün olmadığına işaret ederek, hatırlayıp anmanın ise sadece bir günle sınırlı kalamayacağına vurgu yaptı.
Kelle, on sekizinci yüzyıl sonları ve on dokuzuncu yüzyıl başlarında oluşturulmaya çalışılan dünya düzeninde etkin bir şekilde Türk Halkı’nın yer almasını sağlayan, büyük askeri deha olan Gazi Mustafa Kemal’e Müslüman Türk Halkı’nın minnet borçlu olduğunu belirtti.
Mustafa Kemal’in sadece Anadolu Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının lideri olduğuna işaret eden Genel Başkan Hüseyin Çavuş Kelle, “Kıbrıs Türk halkı her daim Ulu Önderin çizdiği yolda yürümeyi bilmiştir” ifadelerine yer verdi.
Genel Başkan Kelle Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği olarak, Mustafa Kemal’in temel vizyonu olan ‘Köylü Milletin Efendisidir.’ felsefesinden yola çıkarak Kıbrıs adası üzerinde kuruldukları 1943 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.
Kelle Osmanlı’nın Kıbrıs adasından ayrıldığı günden özgürlüğe kavuştuğu gün olan 20 Temmuz 1974 yılına kadar Kuvayı Milli-ye ruhu ile mücadele ettiğinin unutulmaması gerektiğini de söyledi.
Kelle Kıbrıs Türk halkının her zaman Mustafa Kemal’in bıraktığı olan ilkelerini kendi yolları olarak benimsediklerini ifade ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, saygı ve minnetle andıklarını belirtti.
 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kelle 10 Kasım dolayısıyla mesaj yayımladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir