Kazada eşini kaybeden Gökçe’ye mahkeme 2 gün tutukluluk verdifeatured


Korkuteli Kavşağı’nda kontrolünü kaybettiği aracında yolcu olarak bulunan eşi Hatice Gökçe’nin ölümüne sebebiyet vermekten tutuklanan sürücü Orhan Gökçe, Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartıldı

Sedef BOŞNAK 

   Korkuteli Kavşağı’nda kontrolünü kaybettiği aracında yolcu olarak bulunan eşi Hatice Gökçe’nin  ölümüne sebebiyet vermekten tutuklanan sürücü Orhan Gökçe, bu sabah, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı.

   Tedbirsizlik veya dikkatsizlik yüzünden ölüme neden olma ve dikkatsiz sürüş suçlarından methaldar olan Orhan Gökçe, aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Çetin, mahkemeye kazayla ilgili olguları aktardı.

   Tanık çavuş Erkan Çetin, zanlının, 1 Haziran’da, saat 11.30 sıralarında, Gazimağusa – Lefkoşa anayolunun 14 – 15 km’leri arasında, yönetimindeki JR 735 plakalı salon araç ile Lefkoşa  istikametine doğru sağ şerit içerisinde seyrettiği esnada ölümle neticelenen bir trafik kazası yaptığını söyledi.

   Erkan Çetin, zanlının yönetimindeki araçla, Korkuteli köyü yakınlarına geldiğinde dikkatsizliği sonucu yolun sağından çıkarak orta refüje düşmek üzereyken, aracının direksiyonunu ani ve keskin bir şekilde sola kırıp, aracıyla kontrolsüzce anayola giriş yapıp tekrar yolun solundan çıkarak tarlada 3 takla atıp tavanı üzerinde durduğunu söyledi.

   Erkan Çetin, kaza sonucu araç sürücüsü olan  zanlı ve araçta yolcularla bulunan 40 yaşındaki Hediye Gökçe’nin ağır, Emine Gökçe (K-12), İbrahim Gökçe (E-15), Gökhan Tekin (E-35), Rukiye Tekin (K-30) ve Fatma Nur Tekin (K-18) ‘in hafif yaralı olarak , Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığını belirtti.

   Hafif yaralıların taburcu olduğunu belirten tanık çavuş, Ameliyata alınan Hediye Gökçe’nin aldığı ağır yaralara dayanamayarak yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdiğini belirtti.

   Tanık çavuş, ciddi suçla ilgili tahkikatının henüz yeni başladığını, belirterek tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden süre istedi.

   Huzurundaki talebi değerlendiren yargıç, zanlının 2 gün  süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

2
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
4
_zg_n
Üzgün
5
_a_rm_
Şaşırmış
Kazada eşini kaybeden Gökçe’ye mahkeme 2 gün tutukluluk verdi

Yorumlar kapalı.