Kayıt yaptığı gün mezun edildifeatured


Emine UYSAL ÇALUDA

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde yürütülen “Sahte Belge Düzenlemeye Tahrik” (sahte diploma) soruşturması kapsamında dün tutuklanan zanlı B.G. bugün Lefkoşa Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Emre Ertit’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Emre Ertit, zanlının “Sahte resmi belgeyi tedavüle sürme” ve “Sahte Belge Düzenlemeye Tahrik” suçlamalarıyla 21.04.2024 tarihinde tutuklandığını belirtti.

Ertit, 5 Haziran 2023 tarihinde söz konusu üniversiteye 5.6.2023 tarihinde Psikoloji bölümüne kayıt yaptıran zanlının aynı gün 4 yıllık bölümde alması gereken 61 dersten sahte not girişi yapılarak mezun edildiğini anlattı.

Ertit, zanlının söz konusu diplomayı 28.03.2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile TC Elçiliği’ne tedavüle sürdüğünü belirtti.

Zanlının Türk Hava Yolları’ndan emekli olduğunu ve ne kadar suç geliri elde ettiğinin araştırılması gerektiğini belirterek, aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.
Mahkeme talebi onaylandı.

13
mutlu
Mutlu
5
alk_
Alkış
3
_zg_n
Üzgün
5
_a_rm_
Şaşırmış
Kayıt yaptığı gün mezun edildi

Yorumlar kapalı.