Kavga nedeni inanılacak gibi değilfeatured


Mağusa’da sakin zanlı M.A. arabasını almaktan vazgeçtiği gerekçesi ile arkadaşı Mohammad Al Asrawe’nin yüzüne sağ eli ile yumruk atarak, elmacık kemiğini kırdı

Emine UYSAL ÇALUDA

Mağusa’da sakin zanlı M.A. arabasını almaktan vazgeçtiği gerekçesi ile arkadaşı olan Lefkoşa’da sakin Mohammad Al Asrawe’nin yüzüne sağ eli ile yumruk atarak, elmacık kemiğini kırdı.
“Vahim zarar” , “Ciddi darp” ve “Darp” suçlarından tutuklanan zanlı M.A. (E-30) bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Doğukan Can’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 01.06.2024 tarihinde saat 17:00 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer Ahmet Ruso caddesinde bulunan Macro Market Mağusa’da sakin zanlı M.A. arabasını almaktan vazgeçtiği gerekçesi ile arkadaşı olan Lefkoşa’da sakin Mohammad Al Asrawe’nin yüzüne sağ eli ile yumruk atarak elmacık kemiğinin kırılmasına neden olduğunu belirtti.
Can, ayrıca zanlının, müştekiyi boynundan ittirerek yere düşürerek ciddi bir şekilde darp ettiğini, kaydetti. Müştekinin, Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servise götürüldüğünü ve elmacık kemiğinin kırık olduğunun tespit edildiğini söyleyen Can, soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.
Can, KKTC vatandaşı olan ve benzer bir sabıkası bulunmayan zanlının ileride görülecek davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 60 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 500 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

2
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kavga nedeni inanılacak gibi değil

Yorumlar kapalı.