Kavga, 6 ay sonra yeniden alevlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de, 8 Aralık tarihinde aralarında bir futbol maçından kaynaklanan husumet olduğu gerekçesiyle, husumetli oldukları kişilerin bulunduğu bara giderek kavga çıkaran Ali Okan Şengül, Murat Şengün, Soner Soytürk ve Ercan Şengün tutuklandı.

Polis, zanlıların, müştekileri el ve ayakla darp etmenin yanı sıra, barda bulunan masa ve sandalyelerle de ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

“Ciddi Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Ali Okan Şengül, Murat Şengün, Soner Soytürk ve Ercan Şengün dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Zanlılar Ali Okan Şengül, Soner Soytürk ve Ercan Şengün teminat karşılığında serbest bırakılırken, zanlı Murat Şengün ise daha önceden Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen bir başka meseleden dosyasının bulunması nedeniyle yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Husumet kavgaya dönüştü

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yağız Kol’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kol, zanlıların 8 Aralık 2018 tarihinde, saat 16.30 sıralarında Girne’de bulunan Uğur Mumcu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Burak Kaner’in yapmakta olduğu “Groggy” isimli bara gittiklerini söyledi.

Yağız Kol, zanlıların söz konusu işletmeye 3 Haziran tarihinde oynanan bir futbol karşılaşmasında aralarında yaşanan kavgadan kaynaklanan husumet nedeniyle gittiklerini belirterek, bahse konu barda Hüsamettin Genç, İslam Ertem, Mert Kurnaz ve Reşat Genç’in vücutlarının muhtelif yerlerine elleri, ayakları ve işletme içerisinde bulunan masa ve sandalyelerle vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Taraflar arasındaki husumetin halen devam ettiğini belirten Yağız Kol, zanlıların Haziran ayında müşteki olan tarafla bir kavga meselesinin olduğunu ve konunun yargı sürecinde olduğunu dile getirdi.

Meseleyle ilgili olarak yürütülen soruşturmada zanlıların etki edebileceği kısmın tamamlandığını belirten Kol, zanlıların ileride yargılanmada hazır bulunabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Avukat Tansel Özustaoğlu, zanlıların tümünün KKTC vatandaşı olduğunu ve hepsinin ailelerinin KKTC’de yaşadığını belirterek, yargılamadan kaçma olasılıklarının olmadığını söyledi.

Üçü serbest, biri ise cezaevine gönderildi

Yargıç Meltem Dündar ise, zanlılarla müştekiler arasındaki husumetin devam ettiğini belirterek, taraflar arasında husumet olmasının teminat koşullarının belirlenmesinde önemli bir husus olduğunu dile getirdi.

Dündar, zanlıların tümünün askıda olan meselelerinin olduğunu belirterek, zanlı Murat Şengün’ün “Kanunsuz Patlayıcı Silah Taşıma” konusunda Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilecek dosyasının bulunduğunu söyledi.

Bu bağlamda zanlı Murat Şengün’ün serbest kalması halinde yeniden suç işleme ihtimalinin olduğuna dikkat çeken Dündar, zanlının 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Dündar, zanlılar Ali Okan Şengül, Soner Soytürk ve Ercan Şengün’ün ise yurtdışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada birer kez en yakın polis karakolunda ispat-ı vücutta bulunmalarına, 3 bin 500 TL’lik nakdi teminat yatırmalarına, KKTC vatandaşı birer kişinin imza edeceği 100’er bin TL’lik kefalet senedi karşılığında ileride yargılanacakları süreye kadar serbest kalmalarına emir verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kavga, 6 ay sonra yeniden alevlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir