Karaağaç Köyünde Çıkan Yangınlarda 15 Dönümlük Alan Zarar Gördüfeatured


Karaağaç köyünde bugün iki farklı yangın meydana geldi. İlk yangın, saat 13:30 sıralarında köyün batı kısmındaki arazide başladı ve yaklaşık 15 dönümlük bir alanı etkiledi. Yangın sonucunda, zeytin ve harnup ağaçları ile maki bitki örtüsü zarar gördü.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yangına Polis itfaiye ekipleri, Orman Dairesi, Sivil Savunma ekipleri ve özel bir şirkete ait iş araçları müdahale etti. Ekiplerin yoğun çalışmaları sayesinde yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

İkinci yangın ise saat 16:00 civarında, ilk yangın alanının yaklaşık bir buçuk kilometre güneyinde meydana geldi. Bölgede bulunan ekiplerin zamanında müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü. Bu yangında ise yüz metrekarelik bir alanda çam fidanları ve maki bitki örtüsü zarar gördü.

Her iki yangın alanında da soğutma çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, yangınların çıkış nedenleriyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Yangının Nedeni Belirlendi

Güncel bilgilere göre, yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma kapsamında önemli bir gelişme kaydedildi. Karaağaç Bölgesinde meydana gelen yangının, bölgede bulunan bir inşaat alanı çevresinde yapılan telleme çalışmaları sırasında, A.H.T. (E-64) isimli kişinin spiral makinesi ile demir kestiği esnada çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu başladığı tespit edildi.

Polis Basın Subaylığı, ihmalkarlık ve tedbirsizlik nedeniyle yangına sebep olduğu belirlenen A.H.T.’nin tutuklandığını ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Yetkililer, olayın ayrıntılarıyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Karaağaç Köyünde Çıkan Yangınlarda 15 Dönümlük Alan Zarar Gördü

Yorumlar kapalı.