Kış turizmi için güzel haberfeaturedAli CANSU

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, otellerin kışta da dolu olmasını sağlamak için kış turizmine öncelik verdiklerini, bu amaçla Türk Hava Yolları (THY) ile İskoçya, Kuzey İrlanda ve Danimarka’dan adamıza turist getirileceğinin müjdesini verdi.

Ataoğlu, hedefin kış turizmine hareketlilik sağlamak olduğunu belirtti ve “Bu uçuşlar çok kısa bir sürede başlayacak” dedi.

Görüşmelerin tamamlandığını sadece birlikte yapacakları kısa bir çalışmanın ardından uçuşların hayat bulacağını belirten Ataoğlu, “THY, her konuda bize hazır olduğunu söyledi. THY’nin bize gösterdiği hassasiyete de teşekkür ederim. Ayrıca yine THY’nin desteği ile İskoçya, Kuzey İrlanda ve Danimarka’ya, turizm paydaşları ile birlikte reklam ve tanıtımlar da yapılacak” şeklinde konuştu.

Ukrayna’dan seferler de başlıyor

Rusya ile Türkiye arasındaki buzların erimesinin Kıbrıs’a önemli bir yararı olacağını anlatan Ataoğlu, önümüzdeki günlerde Rus turistlerin ülkemize gelmesi için ülke turizmini tanıtıcı etkinliklerin bir tanesinin de Rusya’da olacağını belirtti.

1-2 gün önce yaptıkları görüşmelerle önümüzdeki günlerde Ukrayna’dan ülkemize seferlerin başlayacağını söyleyen Ataoğlu, bunun geniş çaplı bir operasyon olduğunu ve turist sayısında ciddi artış yaşanacağını kaydetti.

THY ile İran ve Azerbaycan’dan “Toch down” sistemi

1 Mayıs’ta Onur Air ile Diyarbakır’a, 3 Ağustos’ta ise Pegasus Hava Yolları ile Ordu’ya karşılıklı sefer konulduğunu anlatan Ataoğlu, Türkiye’de gerçekleştirecekleri 10 ildeki tanıtımın ilkini Ordu’da yaptıklarını belirtti.

Türkiye’de dünyada sayılı uçak şirketleri arasına giren Türk Hava Yolları (THY) ile yaptıkları görüşme neticesinde Konya, Eskişehir ve Trabzon’a üç ayrı noktada yeni sefer açılacağını anlatan Ataoğlu, “THY ile İran ve Azerbaycan’dan “Toch down” sistemi ile uçaktan inmeden, Türkiye’de yeni açtıkları destinasyonlar üzerinden uçurma çalışması başlattık. Yeni açılacak uçuş noktalarının desteklenmesi için bu uygulamayı seçtik” dedi.

21 Fuar, 5 ülke ve 10 ilde tanıtım yapacağız

2017’de 21 fuara katılma kararı aldıklarını ifade eden Ataoğlu, ayrıca bu fuarlar dışında Türkiye’de 10 ilde, Almanya, İngiltere, Rusya, İran ve Azerbaycan olmak üzere beş değişik ülkede de Kuzey Kıbrıs’ın genelini tanıtıcı reklam atağına girileceğini söyledi.

“Ülkenin genelinin sesini dünyanın geneline duyuracağız” diyen Ataoğlu, ülke tanıtımını yapacak şirketin “Concur sistemi” ile belirleneceğini ifade etti. Hangi şirketin ülkemizi nerede, nasıl en iyi şekilde tanıtacağının önemli olduğunu anlatan Ataoğlu, hedefin ülkenin tanıtımı olduğunu belirtti.

Charterler düzenli ödeniyor

Charter teşviklerinin düzenli ödendiğini de ifade eden Ataoğlu, “Şu anda hiç kimsenin alacağı yok ve gelen tüm dosyalar günü gününe yapılıp, Bakanlar Kurulu’na götürüldükten sonra ödenmeye devam ediyor” ifadesini kullandı.

Bakan Ataoğlu, Güney Kıbrıs’tan geçişlerle ilgili de teşvik çalışmaları olduğunu kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kış turizmi için güzel haber

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir