İstihbarat yakalattı, tutuklu kalacaklarfeaturedKasım ayında 2’si çocuk 4 Iraklı’nın maddi menfaat karşılığında yasa dışı yolla Beyarmudu’ndan SBA’ya geçmesini sağlayan U.C.B. ve H.A., 3,5 ay sonra tutuklandı.

Sedef BOŞNAK

Maddi menfaat karşılığında Girne’deki bir otelden U.C.B.‘nin aracıyla aldığı 2’si çocuk 4 kişinin yasa dışı yolla Beyarmudu’ndan Batı Barikatı’ndan SBA’ya geçmesini sağlayan H.A. ve aracın sahibi U.C.B. tutuklandı.

Polis ihbara bilgileri doğrultusunda olaydan 3.5 ay sonra tutukladığı U.C.B. ve H.A.’yı bugün mahkemeye çıkarttı ve zanlılar aleyhine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Mahkemede söz verilmesi üzerine pişmanlığını dike getirip özür dileyen H.A., arkadaşı U.C.B.’nin olayla bağlantısının bulunmadığını belirtti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Aysu Çakan Alakan, huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde bağlı Beyarmudu Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Fikret Sekizleri tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Fikret Sekizler,zanlıların, 1 Kasım 2023’te meydana gelen insan kaçakçılığı, 1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve 4 kişinin yetkili makamların izni olmaksızın KKTC toprakları dışına çıkış yapmalarına yardımcı olma suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Fikret Sekizler, zanlıları aldığı istihbarat doğrultusunda tespit edip tutukladığını belirtti ve henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek

Yargıç Aysu Çakan Alakan, huzurundaki şahadeti dinledikten sonra, talep edilen süreyi uygun bulup onayladı.

Aysu Çakan Alakan, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
8
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
2
_a_rm_
Şaşırmış
İstihbarat yakalattı, tutuklu kalacaklar

Yorumlar kapalı.