İran Dışişleri Bakanı: İsrail ve ABD’yi uyarıyorumfeaturedAbdullahiyan, siyonist rejimin  bölgede ABD’nin ‘vekil gücü’ olarak bulunduğunu belirterek,

“ABD Başkanı Biden, Tel Aviv’e giderek Hamas bahanesiyle Gazze’de hastaneleri, camileri, kiliseleri ve sivil yerleşim alanlarını bombalayan İsrail rejimine destek veriyor. Bu çok acı bir durum. Biden, Tel Aviv’de İsrail rejimine yüzlerce silah göndererek yardım edeceklerini açıklıyor. Bu, çok açık bir şekilde ABD’nin Filistinlilere karşı bir vekalet savaşı başlattığını gösteriyor” diye konuştu.

Abdullahiyan, siyonist rejimin Gazze’ye yönelik saldırılarını ‘soykırım’ olarak tanımlayarak, Buradan açıkça ilan ediyorum, bugün bölge artık barut fıçısına dönmüş durumda. Soykırım devam etmesi ve Gazze halkının göçe zorlanması gibi yanlış adımların hem bölge hem de savaş arayışında olanlar için acı sonuçları olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

‘İsrail ve ABD’yi uyarıyorum’

Siyonist rejimin  saldırılarının devam etmesi durumunda bölgede durumun kontrolden çıkacağı uyarısını yapan Abdullahiyan,“İsrail ve ABD’yi uyarıyorum, soykırıma ve savaş suçlarına devam ederlerse bölgede her an her şey olabilir ve durum kontrolden çıkabilir” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
2
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
İran Dışişleri Bakanı: İsrail ve ABD’yi uyarıyorum

Yorumlar kapalı.