İlaçların analiz sonucu bekleniyorfeatured


Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp, “İlaç ve Eczacılık Yasasına aykırı hareket” suçundan tutuklanan Alman vatandaşı B.B.’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye turist olarak giriş yapan ve valizinde cinsel gücü artırıcı ilaçlar da dahil çeşitli ilaçlar bulunan Alman vatandaşı B.B.’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“İlaç ve Eczacılık Yasasına aykırı harekette bulunma” suçundan tutuklanan zanlı B.B. bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Şayan Ergülen, polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 7 Haziran 2024 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan zanlının valizlerinde yolcu geliş salonunun içerisinde bulunan Gümrük Kontrol noktasında arama yapıldığını kaydetti.

Şaban, zanlının valizi içerisinde 3 kutu 200 mg. Tilitin marka ilaç, 2 kutu 20 tüp toz, 50 adet 60 mg Vidalista, 1 kap içerisinde 30 adet 8 mg Subutez hap, 14 adet beyaz içerikli kapsül bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Şaban, zanlının İlaç ve Eczacılık Yasasına aykırı harekette bulunma suçundan tutuklandığını, ilaçlara emare olarak el konulduğunu belirtti.

İlaçların, İlaç ve Eczacılık Dairesi’ne götürüldüğünü ve nevinin tespit edileceğini söyleyen Şaban,

zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi onayladı.

 

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
İlaçların analiz sonucu bekleniyor

Yorumlar kapalı.