İki seferde 64 bin TL’lik ürün çaldılarfeatured


Müşteri olarak gittikleri marketten kozmetik ve gıda ürünleri çalmaktan tutuklanan yaşları 19 ile 24 arasında değişen yabancı uyruklu 4 genç, teminatla serbest bırakıldı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Erülkü Süpermaket’e müşteri olarak giden ve aynı gün iki seferde 64 bin 500 TL değerinde kozmetik ve gıda ürünleri çalan yaşları 19 ile 24 olan yabancı uyruklu 4 genç,  yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Sirkat” suçuyla tutuklanan zanlılar S.S. (E-24), A.A.J. (E-19), R.H. (E-23) ve A.A.R.A.H. (E-21) bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Mustafa Gözbaşı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gözbaşı, 4 zanlının 3 Mayıs’ta Erülkü Süpermarket’te satışa sunulan muhtelif markalardaki toplam değerleri 64 bin 500 TL olan ürünleri sirkat ettiklerini kaydetti.

Gözbaşı, ilgili işletmenin 7 Mayıs’ta şikayet ettiğini ve zanlıların tespit edilerek tutuklandığını belirtti. Zanlıların ikametgahlarında 13 Mayıs’ta yapılan aramada çalınan ürünlerin bir kısmının bulunup, emare alındığını söyleyen Gözbaşı, üniversite öğrencisi olan zanlıların davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25’er bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 300 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

2
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
1
_zg_n
Üzgün
1
_a_rm_
Şaşırmış
İki seferde 64 bin TL’lik ürün çaldılar

Yorumlar kapalı.