İhraç kararı ertelenen genç yine suç işledifeatured


Lefkoşa’da sakin D.K (E-19), hem sevgilisini hem  araya giren kadını ciddi şekilde darp edip, evdeki eşyalara da zarar verdiği gerekçesiyle tutuklandı

 

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Geçtiğimiz yıl ciddi darp suçundan bir ay hapis cezası alan ve hakkında çıkan ihraç kararı bir yıl ertelenen D.K (E-19), hem sevgilisini hem  araya giren kadını ciddi şekilde darp edip, evdeki eşyalara da zarar verdiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Kasti hasar” , “Mülke tecavüz”, “Ciddi darp” ve “KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı D.K. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Gönyeli Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ümit Karagöz’ü dinletti.

 

İki kadını ciddi şekilde darp etti

 

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagöz, 14 Şubat 2024 tarihinde saat 23.30 sıralarında Gönyeli’de bir apartman dairesinde zanlının ilişkilerinde meydana gelen şiddetli geçimsizlik nedeniyle tartıştığı sevgilisi E.Ç.’yi (K-20) vücudunun muhtelif yerlerine tekme ve tokat atmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Ümit Karagöz, zanlının olay esnasında araya giren sevgilisinin arkadaşı Y.Ö.’yü (K-20) ittiğini, boğazını sıktığını, yerde tekmeleyerek darp ettiğini anlattı.

Karagöz, zanlının ayrıca yatak odasının kapısına yumruk ve tekme atarak, hasara uğrattığını mahkemeye aktardı.

Karagöz, şikayetin 15 Şubat 2024 tarihinde yapıldığını, zanlının aynı gün Gönyeli’de tespit edilerek tutuklandığını belirtti.
Karagöz, ayrıca zanlıyla ilgili yapılan muhaceret kontrolünde zanlının daha önce ciddi darp suçundan bir ay hapse mahkum edildiğini ve cezası bittikten sonra hakkında ihraç kararı çıkarıldığını ancak Bakanlar Kurulu tarafından bu kararın ertelendiğini anlattı.

Karagöz, ihraç kararı ertelendikten sonra zanlının 27 Ocak 2023 tarihinden 15 Şubat 2024 tarihine kadar ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığını belirtti.
Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Karagöz, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak, cezaevine gönderilmesine emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
İhraç kararı ertelenen genç yine suç işledi

Yorumlar kapalı.