Şişelerde parmak izine rastlandıfeatured


Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa kazasına bağlı Geçitkale köyünde bulunan Bardak Yağ Fabrikası’nın kısa süre içerisinde 2 kez kundaklaması olayında şüpheli vaziyette bulunan Kağan Karabıyıklı aleyhine yürütülen polis soruşturması derinleşti.

Polis, ek tutukluluk talebiyle dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılan zanlının, olay yerinde bulunan ve içerisinde yanıcı madde olduğu düşünülen bidon ve pet şişede parmak izlerine rastlandığını açıkladı.

Soruşturmayı titiz bir şekilde yürüten Geçitkale polisi, soruşturma maksatlı zanlı aleyhine 3 günlük ek tutukluluk emri aldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görevli polis müfettişi Arif Konyalı’yı tanık olarak dinletti.

Tahkikat subayı, bugüne kadar mesele ile ilgili olarak yaklaşık olarak 32 kişiden şahadet temin edildiğini, 14 adet kamera tespit edildiğini, bu kameraların 10 tanesinin incelendiğini ancak 4 adedinin daha incelenemediğini açıkladı.

Arif Konyalı, önceki gün alınan bilgide parmak izi incelemesine gönderilen poşet ve kesik vaziyetteki yarım litrelik pet şişe üzerinde zanlının parmak izlerine rastlanıldığını öğrendiğini söyledi.

Olay yerinde tespit edilen tekerlek izlerinin zanlının aracının tekerlek izleriyle benzer olduğunun da belirlendiğini ifade eden Konyalı, olay yerindeki ayakkabı izi ile ilgili olarak da zanlıdan tespit edilen ayakkabının izlerinin benzerlik gösterdiğini ve ayakkabının incelemeye gönderildiğini dile getirdi.

Tanık polis, zanlının kullanımında bulunan 4 adet daha telefon hattı olduğunu onlarla ilgili de araştırma yapılması gerektiğini dile getirdi.

Soruşturmalarının devam ettiğine işaret eden polis müfettişi, zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, istenen tutukluluk emrini verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Şişelerde parmak izine rastlandı

Yorumlar kapalı.