Hollywood yıldızından Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısıfeaturedİsrail saldırılarının 129. gününde Gazze’de can kaybı 28 bin 176’ya yükselirken, ateşkes çağrıları da gelmeye devam ediyor. ABD’li oyuncu Mark Ruffalo, Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısında bulunarak, “Dünya liderlerinden özellikle Başkan Joe Biden’dan kalıcı bir ateşkes talep etmesini, barışa bir şans vermesini istiyoruz.” dedi.

İsrail’in Gazze‘de 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah’a saldırı hazırlığı sürerken, ateşkes çağrıları da gelmeye devam ediyor.

Middle East Eye’ın haberine göre, Amerika Yönetmenler Loncası Ödülleri törenine katılan ABD’li oyuncu Mark Ruffalo, diğer ünlü isimlerle birlikte ceketine zambak şeklinde, kırmızı yuvarlak rozet taktı.

Ruffalo, zambakların “barış zambağını”, kırmızı yuvarlak rozetin ise “Ateşkes taraftarı sanatçıları” simgelediğini belirtti.

Sanatçılar olarak Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısında bulunduklarını aktaran Ruffalo, bombalamanın işe yaramadığının artık anlaşıldığını kaydetti.

Ruffalo, barışa giden yolun daha fazla bombalanmaması gerektiğini vurgulayarak, “Barışa bir şans vermenin neresi yanlış? Refah sınırında, yeniden bir bombardıman dalgasıyla karşı karşıya 1 milyon mülteci bulunuyor, 400 bin kişi açlıktan ölüyor ve oraya hiçbir insani yardım giremiyor. Bu nedenle, dünya liderlerinden özellikle Başkan Joe Biden’dan, bir ateşkes, kalıcı bir ateşkes talep etmesini, barışa bir şans vermesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
1
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Hollywood yıldızından Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısı

Yorumlar kapalı.