Hem satmış, hem içmişfeatured


Emine UYSAL

Lefkoşa’da araçlarıyla narkotiğin sivil plakalı aracına çarparak kaçan Mehmetcan Karaozan, Alper Baran Tutucu ve 17 yaşındaki T.T., polisin havaya ateş açması sonucu yakalandı.

Zanlı Mehmetcan Karaozan’ın evinde buzdolabındaki kavanozun içinde 118 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Zanlı Karaozan, polise verdiği ifadede hapları 3Eylül’de Ercan Devlet Havaalanı’ndan ithal ettiğini ve hem içip hem sattığını itiraf etti.

T.T., ve Alper Baran Tutucu ise polise ikametgah adresini söylemedi. Mahkeme koridorunda bağıran ve polise zorluk çıkaracağını söyleyen 17 yaşındaki kız çocuğu T.T., “Zaten annem de cezaevinde. En azından onun yanına giderim” dedi.

T.T.’nin annesi B.U., Lefkoşa’da nisan ayında bir araba içerisinde 24 grama yakın sentetic cannabionid türü uyuşturucu ile yakalanmış, haziran ayında Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıp, suçlu bulunarak 30 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan üç zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Duman, Zanlıların, 5 Eylül’de saat 21.45’te Mimar Mehmet Vahip Caddesi’nde düzenlenen operasyonda zanlı Alper Baran Tutucu’nun kullanımındaki HZ 854 plakalı araçla, sivil plaklı polis aracının sağ ön kısmına kasten çarparak, kaçtıklarını anlattı.

Polis çavuşu Duman, zanlıların Lefkoşa’da tespit edildiklerini ve araçta yolcu olan Mehmetcan Karaozan ile 17 yaşındaki T.T’nin kaçmak isterken makul güç kullanılarak gözaltına alındıklarını söyledi.

“Uyuşturucu haplar buzdolabından çıktı”

Polis çavuşu Barış Duman, 6 Eylül’de Karaozan’ın zanlının kız arkadaşıyla birlikte kaldığı ikametgahın arandığını ve buzdolabının içinde cam kavanozda 118 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunarak emare alındığını anlattı.

Duman, “Zanlı Mehmetcan Karaozan, verdiği gönüllü ifadesinde hapları 3 Eylül’de Ercan Devlet Havaalanı’ndan 182 adet olarak ithal ettiğini, bir kısmını içtiğini bir kısmını ise sattığını itiraf etti” dedi.

Polis çavuşu Barış Duman, diğer iki zanlının ikametgah adreslerini polise vermediklerine vurgu yaptı.

Duman, hapların analiz için Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderildiğini, naylonların parmak izi analizine yollandığını anlattı.

Zanlıların kaçış güzergahında arama yapılacağını ve bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğine işaret eden Duman, tahkikatın seyrinin değişebileceğini belirtip, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutucu: Sadece trafik suçu işledim

Mahkemede söz alan zanlı Alper Baran Tutucu, “Ben sadece trafik suçu işlediğimi düşünüyorum. Üç güne itirazım yok ama daha fazlasına olacak” dedi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlıların tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Hem satmış, hem içmiş

Yorumlar kapalı.