‘HAYIR’ diyorsan gel!’featuredMehmet KARA

Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklere karşı bir dizi eylem yapan Girne İnisiyatifi, dün bu kez de Girne Sulu Çember’deydi.

İnisiyatif üyeleri, sürücülere “kıyı yağmasına, yeşilin yok olmasına, betonlar arasında havasız kalmaya HAYIR diyorsan eğer, bugün saat 10.30’da GAÜ Milenyum Senato Kongre Merkezi’ne gel. Girne 2. Bölge Emirnamesi’ne HAYIR sesine ortak ol” ifadelerini içeren broşür dağıttı.

TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler de inisiyatif üyeleriyle birlikte sürücülere tek tek broşür verdi.

Sulu Çember’de toplanan İnisiyatif üyeleri, “Kişiye özel Emirname’ye Hayır!”, “Emirname değil İmar Planı!”, “Emirle güzellik olmaz”, “Yağma yok”, “Zeyko’yu yıktınız Girne ayakta”, “Tarih sizi affetmeyecek.  Rant mı?, Kültürel miras mı?” şeklinde pankartlar açtı.

Hakoğlu: Her platformda kendimizi ifade etmeye çalıştık

Girne İnisiyatifi adına Saraf Hakoğlu, basın bildirisini okudu.

3 Ağustos’ta Planlama Makamı tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan ancak halkın direnişi sayesinde iptal edilen danışma toplantısından bu yana sokaklarda olduklarını ifade eden Hakoğlu, o günden beridir süreci hep birlikte takip ettiklerini dile getirdi.

Hakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yaklaşık bir aydır her platformda kendimizi ifade etmeye çalıştık. İmza kampanyası düzenledik, yürüyüşler yaptık, televizyon ekranlarından seslendik. Ama ülkeyi yönetenlere kendimizi anlatmayı başaramadık. Girne inisiyatifi olarak karşı durduğumuz ve itirazımız Karşıyaka’dan Esentepe’ye tüm kıyı şeridi boyunca hukuk dışı çok katlı betonlaşmaya, denizin kirletilmesine ve halka kapatılmasınadır. Bu plansızlığa, yasa tanımazlığa ve gayri ahlaki ilişkileredir.”

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘HAYIR’ diyorsan gel!’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir