‘Hata bende, çok yorgundum’featuredİsmail VOLKAN

Koruçam – Sadrazamköy anayolunda, 1 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen ölümlü trafik kazasında, suçlu bulunan Adem Yazar 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Düriye Elkıran, Yargıç Mesut Mesutoğlu ve Yargıç Hasan Dağlı huzurunda gerçekleşen duruşmada, kararı Mesut Mesutoğlu okudu.

Sanık Adem Yazar’ın 12 davadan yargılandığı ve 11’inden suçlu bulunduğunu belirten Mesutoğlu, Yazar’ın suçunu kabul ettiğini ve davanın sonuçlanması için yardımcı olduğunu söyledi.

Minibüste yolcu olarak bulunan ve çarpmanın etkisiyle ağır yaralanarak hayatını kaybeden Arslan Okutan’ın da kaza esnasında bağlı olmadığına dikkat çeken Mesutoğlu, sanığın da tedbirsizlik ve ihmalkârlık sonucu ölüme sebebiyet verme gibi davalardan suçlu bulunduğunu aktardı.

Mesutoğlu, sanığın, “Hata bende. Çok yorgundum, halsizdim. Her şey bir anda oldu. Gözümü açtığımda minibüsle karşı karşıya gelmiştim. Kurtarmaya çalıştım ancak çok geç kalmıştım” şeklinde ifade verdiğini belirtti.

Yazar’ın oğlu haziran ayında hayatını kaybetti

Yargıç Mesutoğlu, sanığın bakmakla yükümlü olduğu hasta bir eşi ve oğlu olduğunu, ancak oğlu Üzeyir Yazar’ın da geçtiğimiz haziran ayında bir motor kazası sonucu hayatını kaybettiğini ifade etti.

Sanığın da sağlık durumunun iyi olmadığını, bu nedenle verilen cezanın miktarının da bu koşullara göre değerlendirdiğini anlatan Mesutoğlu, sanığın 18 ay cezaevine gönderilmesine karar verildiğini açıkladı.

Kaza nasıl gerçekleşmişti?

Kaza, 57 yaşındaki Adem Yazar’ın GE 565 plakalı Van aracıyla Koruçam istikametine seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybederek yoğun sağına geçmesi ve o esnada karşıdan gelen 59 yaşındaki İbrahim Gündoğdu yönetimindeki TEC 740 plakalı minibüsle çarpışması sonucu olmuştu.

Kaza sonucu minibüste yolcu olarak bulunan 69 yaşındaki Arslan Okutan ağır yaralanıp, hastaneye kaldırıldığı sırada yaşamını yitirmişti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Hata bende, çok yorgundum’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir