Hamile kadına yapmadığını bırakmadıfeatured


Kendisini aldattığını düşündüğü kız arkadaşını ciddi şekilde darp edip, kaçırarak ölümle tehdit etmekle suçlanan M.B.A. tutuklandı

Sedef BOŞNAK

 

Serdarlı’da kendisini aldattığını düşündüğü hamile kız arkadaşını, ciddi şekilde darp ettikten sonra, ölümle tehdit edip zorla kaçırmakla suçlanan M.B.A., şikayet üzerine tutuklandı.

Polis, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Tecavüzkar alet taşıma”, “Ciddi darp” ve “İthale-i lisan (küfür)” suçundan tutukladığı M.B.A.’yı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesinde Yargıç İzzet Erkanlılar’ın huzuruna çıkardı ve mahkemeden aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin tahkikatını yürüten Gazimağusa Polis Müdürlüğüne bağlı Geçitkale Polis Karakolunda görev yapan polis memuru Muhammet Göztaş’ı meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Muhammet Göztaş, zanlının 18 Nisan’da, saat 13.15’te, Serdarlı’da Mezarlık yolu üzerinde, yönetimindeki aracı içerisinde, kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesiyle kız arkadaşının sol gözüne ve vücudunun muhtelif yerlerine yumruk vurmak, saçlarını çekip yerde sürüklemek ve başına taşla vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Muhammet Göztaş, müştekinin boynundaki altın kolyeyi çekip kopartmak suretiyle kasti hasara uğratan zanlının, daha sonra kaçmaya çalışan müştekiyi saçlarından çekip yapay saçlarını kopartıp, zorla arabaya bindirip, “Bundan sonra her dediğimi yapacan yoksa seni öldürürüm” demek suretiyle ölümle tehdit ettiğini anlattı.

Göztaş, zanlının, müştekiye kanunsuz olarak taşıdığı toplam uzunluğu 7 santim olan bıçağı göstererek, “Çocuğun kimden olduğunu söyle yoksa seni keserim. Çocuğa 4-5 ortak var, doğruyu söyle” diyerek tehdit ettiğini ve adı edileni Minareliköy’de faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’e zorla götürerek kaçırdığını kaydetti.

Hamile olan müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini, elmacık, burun ve dişinde kırık şüphesi bulunduğunu belirten tanık polis, tetkiklerin devam ettiğini belirttikten sonra zanlı aleyhindeki soruşturmasını salimen tamamlayabilmek içim mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren mahkeme ilk nazarda suçla bağlantısı olan zanlının tahkikat maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

0
mutlu
Mutlu
2
alk_
Alkış
7
_zg_n
Üzgün
4
_a_rm_
Şaşırmış
Hamile kadına yapmadığını bırakmadı

Yorumlar kapalı.