Haftaya yıkım başlayacakfeaturedSadıkoğlu: “Ruhsatlandırılmazsa haftaya yıkım başlayacak”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, belediyenin, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin 2003 yılında aldığı karar uyarınca bölgede bulunan kaçak yapılarla ilgili çalışma başlattığını belirterek, “Öncelikli olarak kararları alınmış yapılarla ilgili buna başladık ve tabii ki diğer kaçak yapılarla da bunun takipçisi olacağız. Bu alınan karar Boğaz Otel’le ilgili gerek kendi ana binasında, gerek sahili işgal ederek yapmış olduğu kaçak yapılarla ilgili karardır” dedi.
Boğaz Hotel Direktörü’nü defalarca uyarmalarına rağmen, bu uyarıların dikkate alınmadığını ve ısrarla kaçak yapılara devam edildiğini savunan Sadıkoğlu, kaçak yapıların ruhsatlandırılmaması durumunda ekiplerin kaçak yapıları 5 Eylül’de yıkmaya başlayacağını kaydetti.
“Belediye tarafından Boğaz Hotel direktörüne, ilgili kaçak inşaatların ruhsatlandırabilmesi için bir haftalık süre verildi. Ancak, kesinlikle hiçbir şekilde buradaki bu kaçak yapılar ruhsatlandırılamaz” diyen Sadıkoğlu, tebligat uyarınca kaçak yapıların 1 hafta içinde ruhsatlandırılmaması durumunda İskele Belediyesi ekiplerince haftaya yıkıma başlayacakları söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
alk_
Alkış
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
Haftaya yıkım başlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir